Шампионът на Франция и лидер в Лига 1 ПСЖ се измъкна от издънка при гостуването си на Метц, побеждавайки трудно с 3:2 в първи мач от 14-ия кръг.

Гостите от Париж поведоха с 2:0 още до 16-ата минута, но много бързо в началото на второто полувреме допуснаха изравняване от две дузпи. Хавиер Пасторе в 9-ата минута и автогол на Гаетан Бусман направиха срещата на домакините видимо невъзможна за спечелване. В 49-ата и в 53-ата обаче главният съдия Фреди Футре  посочи бялата точка, от която Мадибо Маига не сбърка и възстанови статуквото.

ПСЖ обаче не спираше да атакува и заслужено в 83-ата отново поведе благодарение на Езекиел Лавеци. До последния съдийски сигнал нова промяна не бе регистрирана, което позволи на парижани да оглавят временно класирането.

С 30 точки в актива си шампионът на Франция има две повече от втория Марсилия, който в неделя приема Бордо. Метц от своя страна засега е девети с 18 точки, но е възможно да се смъкни по-надолу след изиграването на останалите двубои от кръга.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 14 КРЪГ
21.11.14
21:30 ч.
Метц – ПСЖ 2:3
0:1 Хавиер Пасторе (9), 0:2 Гаетан Бисман (16-авт.), 2:2 Мадибо Маига (49-д., 53-д.), 2:3 Езекиел Лавеци (83)
22.11.14
18:00 ч.
Бастия – Олимпик (Лион)
Баланс: 54 мача, 18 победи за Бастия, 13 равенства, 23 победи за Олимпик (Лион)
Олимпик (Марсилия) – Бордо
Баланс: 102 мача, 32 победи за Олимпик (Марсилия), 33 равенства, 37 победи за Бордо