Каляри прекъсна серията от три поредни победи на Дженоа, след като в мач от 11 кръг на Серия „А“ двата тима направиха 1:1. Гостите завършиха срещата с човек по-малко, а домакините от остров Сардиния пропуснаха дузпа.

Диего Фариас даде аванс на домакините в 16-ата минута, когато получи пас от Лука Розетини зад гърба на защитата, пусна топката покрай вратаря Матия Перин и след това я настигна на голлинията, за да я ритне във вратата.

В 53-ата минута гостите стигнаха до изравняване. Розетини засече топката в собствената си врата след центриране отдясно. В 75-ата минута Дженоа остана с човек по-малко. Стефано Стураро беше отстранен заради втори жълт картон, след като събори Даниеле Конти в наказателното поле.

Перин обаче спаси изпълнената от Данило Авелар дузпа, а при добавката Самуеле Лонго стреля встрани от вратата. С това равенство Каляри се отдалечи на три точки от зоната на изпадащите. Дженоа излезе временно на пето място с 19 точки.

Сампдория – Милан 2:2
1:0 Стефан ел Шаарави (10), 1:1 Стефано Окака (45+1), 2:1 Едер (51), 2:2 Жереми Менес (65-дузпа)