"Ботев" (Враца) записа четвърта поредна загуба. В мач от 13-ия кръг на "Б" група врачани паднаха с 0:2 от Черноморец (Бургас). И двете попадение за гостите реализира Деян Христов.

Както е известно, преди дни "Ботев" се раздели с Викторио Павлов, но и новият треньор - Емил Маринов, не успя да вдигне отбора, който за пореден път разочарова верните си фенове.

Гостите от Бургас откриха резултата в 43-ата минута, когато Милен Тошев проби по лявото крило и пусна ювелирен пас за Деян Христов. Централният нападател с рамо отклони топката зад гърба на Христо Митов - 0:1. Преди това отново Христов можеше да вкара - в 21-ата минута Митов парира удара му отблизо, а в 23-ата пак той засече с глава, но в аут.

В 50-ата минута врачани останаха с човек повече на терена, след като главният рефер Никола Попов показа втори жълт и респективно червен картон на Даниел Стоянов. В 53-ата минута гол на Румен Рангелов беше отменен справедливо заради засада.

Численото предимство не помогна на домакините, които осъществиха безплоден натиск към вратата на юношата Димитър Николов, който пази за Черноморец. Над всички с неточността си се открои централният нападател на врачани Румен Рангелов. В 81-ата минута Тошев пусна нов перфектен пас към Деян Христов, който се освободи от Дарко Савич и технично елиминира Митов за 0:2.

Победата е едва втора за "акулите" този сезон. Черноморец е на предпоследното 15-о място с 10 точки, а "Ботев" (Враца) има 14.

"Ботев" (Враца) - Черноморец (Бургас) 0:2
0:1 Деян Христов (43), 0:2 Деян Христов (81)

Спартак (Варна) - "Раковски" 2:1
1:0 Пламен Иванов (25), 2:0 Никола Радулович (49), 2:1 Петър Атанасов (70)

Септември (Симитли) - Пирин (Благоевград) 0:3
0:1 Тони Тасев (24), 0:2 Мартин Тошев (43), 0:3 Антонио Хаджииванов

Монтана - Локомотив (Горна Оряховица) 2:0
1:0 Мирослав Антонов (10), 2:0 Иван Минчев (30)

Бургас - Локомотив (Мездра) 2:2
0:1 Николай Цветков (53), 1:1 Пламен Димитров (58), 1:2 Георги Павлов (85), 2:2 Петър Патев (90+4)

"Ботев" (Гълъбово) - Пирин (Разлог) 2:2
1:0 Георги Кирилов (14), 1:1 Владимир Каптиев (50), 1:2 Хаджииванов (70), 2:2 Георги Кирилов (74)