Дженоа повали Ювентус с 1:0 в мач от 9-ия кръг на италианската Серия „А”. По този начин Старата госпожа остана на върха в първенството с 22 точки, колкото обаче има и Рома. Куриозното е, че и двата тима имат еднакъв брой точки - 22 и еднаква голова разлика - 16:4.Трети е Удинезе със 17.

Това беше първо поражение от началото на сезона за торинския гранд. "Бианконерите" допуснаха попадението буквално в последните секунди. В герой се превърна Лука Антонини в 4-ата минута на добавеното време. Преди това Анджело Огбона пропусна най-чистото положение за гостите, когато изскочи сам срещу вратаря Матия Перин, но уцели гредата. Решителна роля за гола на Антонини имаше и резервата Алесандро Матри, който направи перфектна асистенция. По този начин Дженоа развали празника на Джанлуиджи Буфон. Легендарният вратар изигра своя мач №500 за Юве. Със загубата си днес Ювентус и Рома се изравниха на върха на класирането на италианския шампионат.

По-интересният сблъсък беше на „Олимпико”, където „вълците” се наложиха над Чезена с 2:0. Разписаха се Матия Дестро (8) и Даниеле де Роси (81).

Интер надви трудно Сампдория с 1:0 с късен гол. Единственото попадение беше дело на Мауро Икарди от дузпа в 90-ата минута.

Фиорентина пък отнесе третия във временното класиране Удинезе с 3:0. Развихри се 21-годишният нападател на „виолетовите” Чоума Бабакар. Сенегалецът даде комфортна преднина с головете си в 44-ата и 70-ата минута. Класиката оформи испанският халф Борха Валеро в 80-ата.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 9 КРЪГ
28.10.14
21:45 ч.
Сасуоло – Емполи 3:1
0:1 Даниеле Кроче (18), 1:1 Симоне Мисироли (56), 2:1 Сержио Флокари (61), 3:1 Доменико Берарди (73)