Сампдория и Рома не успяха да се победят и направиха 0:0 в мача си от 8-ия кръг на италианската Серия „А”. Така „моряците” и „вълците” на практика играха в полза на лидера Ювентус, който утре приема Палермо и може да увеличи преднината си на върха.

В началото играта на стадион „Луиджи Ферарис” в Генуа бе равностойна, но през първата част гостите от Рим имаха по-чисти възможности да поведат. Най-близо до гола от Рома бе Жервиньо, който в 30-ата минута се измъкна от бранителите на „моряците”, преодоля и вратаря Серхио Ромеро, но прати топката в страничната града.

В началото на втората част отново Сампдория стартира добре и дори отбеляза гол, дело на Маноло Габиадини, но той правилно бе отменен заради засада. Чистите положения за гол не бяха кой знае колко, но все пак стражът на домакините Ромеро отново се отличи с някои добри намеси и не допусна попадение. В крайна сметка съвсем логично се стигна до подялба на точките.

В 82-ата минута Ромеро направи уникално спасяване, след като с изключителен късмет и рефлекс спаси удар от близка дистанция на Флоренци, който бе на косъм да се превърне в гол.

Рома се изравни по точки с лидера Ювентус, като и двата тима имат 19 точки, но „бианконерите” са с мач по-малко. Сампдория остава на трета позиция с 16 точки преди останалите срещи от кръга.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 8 КРЪГ
25.10.14
16:00 ч.
Емполи – Каляри 0:3
0:1 Марко Сау (31), 0:2 Данило Авелар (36), 0:3 Данило Авелар (38-дузпа), 0:4 Албин Екдал (45+2)
25.10.14
19:00 ч.
Парма – Сасуоло 1:3
0:1 Серджио Флокари (20), 0:2 Франческо Ачерби (23), 0:3 Сафир Тайдер (52), 1:3 Антонио Касано (78)