Каляри записа една от най-големите си победи като гост в Серия „А“. В мач от 8 кръг сардинският тим се наложи с 4:0 при визитата си на Емполи.

Всичките попадения за отбора на Зденек Земан паднаха в последния четвърт час на първото полувреме. Марко Сау откри резултата в 31-ата минута, а пет минути по-късно Данило Авелар удвои с точно изпълнение на фаул.

В 38-ата минута Авелар вкара втория си гол в мача. Той беше точен от дузпа, отсъдена за груб фаул на Мирко Валдифиори в наказателното поле. В добавеното време на първата част Албин Екдал вкара четвърти гол за Каляри след асистенция на Марко Сау.

Тежкото поражение прекрати серията на Емполи от пет поредни мача без загуба (1 победа и четири равенства). Каляри пък остана само на едно попадение от изравняване на най-голямата си победа като гост в Серия „А“ - 5:0 над Торино през сезон 1992/93.

Емполи – Каляри 0:3
0:1 Марко Сау (31), 0:2 Данило Авелар (36), 0:3 Данило Авелар (38-дузпа), 0:4 Албин Екдал (45+2)