Спартак (Варна) записа 11-а поредна загуба от началото на сезона в „Б“ група. В мач от 11 кръг „соколите“ отстъпиха с 0:2 като домакин на Локомотив (Горна Оряховица). Срещата беше дебют на Иван Маринов-Масларя начело на варненци.

Никола Радулович можеше да открие резултата за домакините още в 7-ата минута, но ударът му беше спасен от Рашков. В 24-ата минута гостите поведоха. Антоний Балъков, племенник на треньора на Литекс Красимир Балъков, беше точен при добавка на удар, париран от Димитров.

Пет минути преди почивката той удвои аванса на Локомотив (Горна Оряховица) със силен удар от 25 метра. Десет минути след почивката гол на Радулович беше отменен заради засада. След това пък гостите удариха греда. 20 минути преди края в игра за тима от Горна Оряховица се появи и синът на бившия национал Бончо Генчев – Явор.

“Поставих за цел да вземем трите точки, но не я изпълнихме. Куцаме в защита, никакво движение без топка. Някои играчи направо имитираха игра в отбрана. Други пък, на които разчитах, изневериха, но не искам да казвам кои са. Това си остава в съблекалнята“, заяви Иван Маринов-Масларя.