Етър спечели с 4:1 срещу новака Ювентус (Малчика) в мач от 10-ия кръг на Северозападната "В" група. Мачът се игра в Дебелец след решението на клуба да не домакинства повече в Трявна. Въпреки положените през седмицата грижи, теренът не бе в добро състояние, но пък трибуните на стадион „Христо Ботев” бяха пълни с близо 500 зрители.

До почивката голове не паднаха, като „виолетовите” направиха куп пропуски. Още в 7-ата минута Николаев стреля до десния стълб, а в следващата атака Иван Петков извежда по десния фланг Байдаков. Той центрира пред вратата на Николаев, чийто удар обаче бе избит в корнер, пишат колегите от sport-vt. В 27-ата минута можеше да падне първият гол, след като Калоян Ангелов напредна сам срещу вратаря, но вместо да подаде към Байдаков, реши да стреля сам в левия ъгъл и вратарят спаси.

Гостите се отчетоха с две добри положения пред Константин Генков. Той първо бе изведен сам срещу Венци Димитров, който спаси с крак удара му. При втората ситуация отново ударът на Генков бе отразен от вратаря.

В последните минути на полувремето Етър затегна докрай обръча около вратата на Ювентус, но гол така и не падаше. Първо след многоходово разиграване Нико Петров от дъгата стреля над гредата. В 36-ата минута при поредното центриране отляво Иван Петков изпревари вратаря, но защитник изби топката. Две минути по-късно Анев стреля опасно, но вратарят Ганчев изби в корнер. В 40-ата минута Николаев отправи два последователни удара, също избити пред голлинията. Две минути след това отново Николаев бе изведен съвсем сам отдясно, но стреля в аут.

Втората част също започна с пропуск, но после дойдоха и головете. Николаев центрира отляво в 51-ата минута и Иван Петков засече с глава, но вратарят отново улови. Три минути по-късно Иван Петков бе съборен в пеналта и реферът отсъди дузпа. От бялата точка Николай Николаев стреля майсторски в горния десен ъгъл – 1:0. Бяха минали едва две минути, когато падна и второ попадение, дело на активния Иван Петков с глава. Междувременно Анев получи контузия и бе заменен от Илко Трифонов.

Гостите, за които се очакваше да отпаднат физически, обаче събраха сили и тръгнаха напред, като етърци ги допускаха да атакуват често. Така в 81-ата минута при едно излизане на Венци Димитров резервата Любомир Петров успя да намали. Етър обаче натисна здраво и активно потърси нови голове с атрактивни разигравания, при които нападателите често оставаха в засада. Иван Петков се измъкна отдясно зад защитата, но подаде неточно към Александър Узунов. В 85-ата минута обаче Нико Петров перфектно изведе в пеналта Димитър Байдаков, който с едно докосване елиминира вратаря – 3:1. В самия край на двубоя току-що влезлият Георги Колев вкара красив гол с удар от воле след центриране на Байдаков - 4:1.

След успеха Етър е на 4-ото място с 20 точки. Лидерът Спартак (Плевен) има 28, следват Видима-Раковски с 22 и Бдин (Видин) с 21.