Българският шампион „Левски“ загуби и второто си гостуване в Адриатическата лига. „Сините“ отстъпиха със 75:86 на хърватския Задар. Както е известно, в сряда „Левски“ записа първата си победа в турнира, надигравайки Мега Визура с 98:89, а преди седмица отстъпиха при визитата си на Цървена звезда (55:85).

В „Дворана Крешимир Чосич“ „сините“ изоставаха с 10 точки след първото полувреме, но направиха силна трета част и съкратиха разликата само на три точки. Хърватите обаче стабилизираха играта си през последната четвърт и отново натрупаха двуцифрена разлика. За това спомогна и травмата, която Брандън Хийт получи в края на мача.

Американският гард Джеймс Флорънс наниза 30 точки за успеха на Задар, а Иве Иванов добави 18. Йосип Собин вкара 12, а Марко Рамляк се отчете с 10. Милян Пупович се отличи с 14 точки за „Левски“, а Павлин Иванов добави 13. Единственият друг баскетболист от „сините“ с двуцифрен актив беше завърналият се след контузия Николай Върбанов – 10 точки.

В следващия си мач от Адриатическата лига „Левски“ приема черногорският Будучност на 19 октомври (неделя). Преди това в сряда (15 октомври) „сините“ играят с Черноморец отложения си мач от българското първенство.