"Левски" записа първа победа в Адриатическата лига. "Сините" надиграха напълно третия в първенството на Сърбия - Мега Визура и се поздравиха с успеха с 98:89.  Както е известно, в първия си двубой от турнира нашите отстъпиха на Цървена звезда, а Мега Визура победи МТЗ Скопие.

Левскарите започнаха отлично и поведоха набързо с 12:2, а след шест минути игра разликата в тяхна полза достигна 10 точки - 16:6, а след 10 минути Левски водеше с 25:15. Силната игра на "сините" продължи и през втората четвърт на двубоя и те поведоха с 40:26.

Гостите се хвърлиха да изравняват и малко преди края на тази четвърт се доближиха на седем точки - 72:65. Деян Карамфилов обаче вкара тройка със сирената, с която върна двуцифрената преднина на домакините  - 75:65.

Доминацията на "сините" продължи и в началото на четвъртата част разликата нарасна - 83:67. Две минути преди края гостите намалиха изоставането си на едва 6 точки, при което Хийт отбеляза важен пробив. Малко след това той обаче сбърка и Мареля свали само на 5 точки, но пък още по-важна тройка на Захариев и грешка на сърбите подпечата домакинския успех.

Сърбите изпълниха цели 36 наказателни удара и отбеляха 23, а "Левски" бе едва 10 от 13. На гостите бяха отсъдени 18 нарушения, и то повечето в края, а за "сините" 29. Най-резултатен за успеха стана Брандън Хийт с 18 точки, като добави и 7 асистенции, но направи и 9 грешки. Христо Захариев се отчете със 17 точки, 5 борби и 4 асистенции, а по 14 точки имаха Павлин Иванов и Милян Пупович. За гостите Александър Мареля вкара 19 точки.

В неделя (12 октомври) "Левски" гостува на хърватския Задар в мач от третия кръг на турнира.