Пореден успех записаха футболистите на Дунав. В среща от осмия кръг на Североизточната „В“ група „драконите“ надделя с 3:0 срещу Шумен 1929 на Градския стадион в Русе. Избраниците на Веселин Великов започнаха по-активно и още в началото можеха да открият, но Мартин Димов и Диян Димов се разминаха с гола. В 16-ата минута пък шуменци създадоха най-чистото си положение за целия мач. Цветомир Цанков и бранителите пред него не се разбраха при центриране в русенското наказателно поле и Максим Недев засече топката с глава, но не намери целта.

Все пак логичното се случи в 19-ата минута, когато центриране на Георги Чакъров отляво намери Християн Кожухаров, който прониза вратата на гостите с глава за 1:0. Седем минути по-късно отново той бе близо до удвояване на резултата, но русенският страж на шуменския тим Александър Ангелов спаси. До почивката крахката преднина на Дунав се запази. Пет минути след подновяването на играта падна и второ попадение. Кожухаров прекъсна подаване на Ангелов към защитник на Шумен 1929 и подаде към Чакъров, който стреля, а Йордан Димитров отклони с глава във вратата за 2:0.

В 64-ата минута Андреас Васев успя да излъже няколко бранители на противника и пусна топката към вратата, но защитник я изби в последния момент, като дунавци имаха претенции, че преди това коженото кълбо е преминало голлинията. Последва още един сериозен пропуск за „драконите“, при който Чакъров уцели напречната греда и отново играч на шуменския тим изчисти от голлинията.
В добавеното от съдията Мартин Щерев време резултатът стана класически. Центриране отдясно на Николай Парнаров бе засечено с глава от Михаил Милчев, който вкара за 3:0.

Дунав продължава да е едноличен лидер, вече с 22 точки, вторият Калиакра има 18. Трети със 17 точки е Суворово, който спечели с 2:0 у дома срещу "Ботев" (Нови пазар). Шумен 1929 е на 12-ото място с 8 точки.

Съставите от мача в Русе:

Дунав: Цветомир Цанков, Николай Колев (89 мин. - Николай Парнаров), Мартин Димов, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Християн Кожухаров, Андреас Васев, Георги Чакъров (87 мин. - Мартин Иванов), Йордан Димитров (81 мин. - Светослав Читаков).

Шумен 1929: Александър Ангелов, Николай Кънев, Любомир Деспотов, Емануел, Банко Банков, Емил Димитров (83 мин. - Петромир Минчев), Денис Кадир, Максим Недев (60 мин. - Славян Атанасов), Сердар Шевкетов, Мердин Мехмедов, Георги Никифоров (55 мин. - Ричард).