Банско победи още един от претендентите за „А“ група. В мач от 9 кръг на „Б“ група тимът на Александър Томаш се наложи с 1:0 над лидера Пирин (Благоевград). В третия кръг Банско победи и завърналия се на първото място Монтана.

Единственото попадение за успеха на домакините вкара Борислав Хазуров, който в 18-ата минута засече центриране на Костадин Слаев. При удара му топката се удари в гредата и влезе във вратата.

Мартин Тошев пропусна двете най-чисти положения за гол за Пирин през второто полувреме, като в 84-ата минута не успя да вкара на празна врата. Това беше втора загуба за „орлетата“ в първенството, докато Банско продължава да няма поражение от началото на сезона.

"Б" ГРУПА - 9 КРЪГ

3 октомври 2014 г. (петък), 16:00 часа
Банско - Пирин (Благоевград) 1:0
1:0 Борислав Хазуров (18)

Добруджа - Локомотив (Горна Оряховица) 3:4
0:1 Янаки Смирнов (33), 0:2 Йордан Апостолов (44), 1:2 Красимир Станоев (55), 2:2 Иван Цачев (77), 2:3 Илия Карапетров (84), 3:3 Емил Колев (90+2), 3:4 Янаки Смирнов (90+4)

"Ботев" (Враца) - Локомотив (Мездра) 1:0

1:0 Румен Рангелов (10)

Спартак (Варна) - Пирин (Разлог) 1:2
1:0 Николай Чипев (66), 1:1 Владимир Каптиев (80), 1:2 Владимир Каптиев (85)

Септември (Симитли) - "Ботев" (Гълъбово) 1:0
1:0 Здравко Карадачки (44)

Монтана - Бургас 1:0

1:0 Сергей Георгиев (71)