Интер записа първата си загуба от началото на сезона, след като в мач от 5 кръг на Серия „А“ отстъпи на Каляри с 1:4 като домакин. Хеттрик за сардинския тим реализира шведа Албин Екдал, който за предишните си три сезона в клуба имаше общо три попадения.

Марко Сау откри резултата за гостите в 10-ата минута, когато беше изведен зад гърба на защитата и с удар от границата на наказателното поле прати топката във вратата. Осем минути по-късно Пабло Даниел Освалдо изравни, след като засече ниско центриране на Родриго Паласио отдясно.

В 27-ата минута Юто Нагатомо получи втори жълт картон в рамките на две минути и беше отстранен от игра. Каляри веднага се възползва от предимството си и в 29-ата минута Екдал върна аванса на тима си.

В 34-ата минута шведският национал вкара втори гол за Каляри, а девет минути след това Косу пропусна дузпа за сардинците. При последвалия корнер и разбъркване в наказателното поле Екдал оформи хеттрика си.

С първата си победа за сезона Каляри се измъкна от зоната на изпадащите, а поражението остави Интер на седем точки от лидерите Ювентус и Рома.

Фиорентина направи трето поредно равенство в първенството, завършвайки 1:1 при гостуването си на Торино. Фабио Куалярела даде аванс на „биковете“ в 62-ата минута, след като в наказателното поле получи пас от Перес, обърна и стреля точно във вратата. 12 минути преди края Кумама Бабакар изравни, след като излъга един защитник и вратаря на домакините Жиле.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 5 КРЪГ
27.09.14
19:00 ч.
Рома – Верона 2:0
1:0 Алесандро Флоренци (75), 2:0 Матия Дестро (86)
27.09.14
21:45 ч.
Аталанта – Ювентус 0:3
0:1 Карлос Тевес (35), 0:2 Карлос Тевес (59), 0:3 Алваро Мората (87)
Интер – Каляри 1:4
0:1 Марко Сау (10), 1:1 Пабло Освалдо (18), 1:2 Албин Екдал (29), 1:3 Албин Екдал (35), 1:4 Албин Екдал (44)