Лил победи у дома Бастия с минималното 1:0 в мач от 8-ия кръг на френската Лига 1 и се изкачи на второто място във временното класиране. Единственото попадение бе дело на нападателя Дивок Ориги в 39-ата минута след пас на Бериа. "Кучетата" действаха по-предпазливо след почивката и успяха да запазят преднината си до последния съдийски сигнал. Така те събраха 15 точки, които ги извеждат на втора позиция в подреждането преди останалите срещи от кръга. Бастия е на 16-а позиция със 7 пункта.

Лориен загуби на свой терен от Евиан с 0:2 в друг мач от кръга. Головете за успеха на гостите реализираха Джакариджа Коне във 2-ата минута и Седрик Барбоса в 79-ата минута, като асистенциите и за двете попадения бяха дело на датчанина Даниел Вас. Така Лориен си остана със 7 точки на 17-а позиция, а Евиан има същия актив и е на 18-о място.

Метц пък разби у дома Реймс с 3:0. Два гола за успеха реализира Хуан Фалкон (50, 90+2), а веднъж се разписа Ахмед Каши (70). Така Метц излезе на пето място с 14 точки, а Реймс остана на предпоследното 19-о място със 7 пункта.

В четвъртия мач от събота вечер Монпелие надви като домакин Гинган с 2:1, като всичките попадения паднаха след почивката. Първо Сюлейман Камара (48) изведе домакините напред в резултата след пас на Мартен, а след това Клаудио Беавю (83) изравни за 1:1. Все пак Виктор Уго Монтаньо (87) донесе победата за Монпелие, който е седми в подреждането с 13 точки. Гинган е твърдо на дъното само с 6 точки.

Тулуза – ПСЖ 1:1
1:0 Бен Йедер (8), 1:1 Жан-Кристоф Бахабек (33)
Метц – Реймс 3:0
1:0 Хуан Фалкон (50), 2:0 Ахмед Каши (70), 3:0 Хуан Фалкон (90+2)
27.09.14
21:00 ч.
Монпелие – Гинган 2:1
1:0 Сюлейман Камара (48), 1:1 Клаудо Бевю (83), 2:1 Виктор Уго Монтаньо (87)
Нант – Олимпик (Лион)
Баланс: 80 мача, 38 победи за Нант, 17 равенства, 25 победи за Олимпик (Лион)
28.09.14
22:00 ч.
Олимпик (Марсилия) – Сент Етиен
Баланс: 98 мача, 42 победи за Олимпик (Марсилия), 18 равенства, 38 победи за Сент Етиен

Заб.: Балансите са само за мачовете между отборите в Лига 1.