Бившият френски национал Флоран Малуда дебютира за Метц при домакинската победа над Бастия в среща от 6-ия кръг на Лига 1. Халфът остана на терена до 82-ата минута, когато бе заменен от Ахмед Каши. Иначе головете за успеха на домакините реализираха Сергей Криветц (14), Гуидо Милан (65) и Хуан Фалкон (74). За гостите от остров Корсика почетното попадение вкара Флойд Айте (42). Успехът прати Метц на девето място във временното класиране с 8 точки, докато Бастия е на 17-а позиция с 6 пункта.

Тулуза и Каен сътвориха истински спектакъл за 3:3 и поделиха по точка. Гостите от Нормандия на три пъти повеждаха в резултата, но така и не успяха да задържат аванса си. Резултатът бе открит от Флориан Распентино (7), но домакините изравниха чрез Висам Бен Йедер (20-дузпа), като нарушението за наказателния удар бе на Реми Веркутр срещу Тонго-Хамед Думбия. Последваха минути на сериозен натиск за домакините и на два пъти гредите помогнаха на Каен. В края на мача бяха вкарани нови 4 попадения. Първо резервата Лени Нангис (76) даде нов аванс на гостите, а Адриен Регатен (83-дузпа) изравни с нов изстрел от бялата точка. Жан Калве (86) даде нова преднина на Каен след пряк-свободен удар, но Павле Нинков (87) оформи крайното 3:3. След равенството и двата тима имат по 7 точки и се намират в средата на таблицата.

В друг мач от кръга Реймс надви Лориен с 1:0 като гост. Победното попадение бе дело на Бенжамен Муканджо (72) след пас на Одаир Фортес. Така Реймс вече има 7 точки, колкото и Лориен.

Нант победи у дома Ница с 2:1 след автогол на Жордан Амави в 9-ата минута и попадение на Итай Шехтер (43). Виновникът Жордан Амави (70) все пак се реваншира за автогола си, но това не бе достатъчно за тима на Клод Пюел. Нант е пети с 10 точки, а Ница 15-и с със 7 пункта.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 6 КРЪГ
19.09.14
21:30 ч.
Бордо – Евиан 2:1
1:0 Диего Ролан (19), 2:0 Яби Кажи (56), 2:1 Елцин Тахеда (86)
20.09.14
18:00 ч.
Олимпик (Марсилия) – Рен 3:0
1:0 Андре-Пиер Жиняк (50), 2:0 Андре-Пиер Жиняк (63), 3:0 Ромен Александрини (90)
Метц – Бастия 3:1
1:0 Сергей Криветц (14), 1:1 Флойд Айте (42), 2:1 Гуидо Милан (65), 3:1 Хуан Фалкон (74)
20.09.14
21:00 ч.
Нант – Ница 2:1
1:0 Жордан Амави (9-авт.), 1:1 Итай Шехтер (43), 2:1 Жордан Амави (70)
20.09.14
21:00 ч.
Тулуза – Каен 3:3
0:1 Флориан Распентино (7), 1:1 Висам Бен Йедер (20-дузпа), 1:2 Лени Нангис (76), 2:2 Адриен Регатен (83-дузпа), 2:3 Жан Калве (86), 3:3 Павле Нинков (87)
ПСЖ – Олимпик (Лион)
Баланс: 70 равенства, 26 победи за ПСЖ, 22 равенства, 22 победи за Олимпик (Лион)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Лига 1.