Интер записа една от най-големите си победи в Серия „А“, стигайки до успех със 7:0 над Сасуоло в мач от 2 кръг. Три гола за успеха на „нерадзурите“ вкара Мауро Икарди, а Пабло Освалдо добави два.

Икарди даде аванс на домакините още в четвъртата минута, след като получи топката в чиста позиция в наказателното поле. Матео Ковачич удвои в 21-ата, след като проби в пеналта през центъра на защитата.

В 30-ата минута Мауро Икарди вкара с удар извън наказателното поле, а две минути преди почивката Пабло Освалдо се разписа след асистенция на Додо. В 53-ата аржентинският национал Икарди оформи своя хеттрик.

В 60-ата минута Сасуоло остана с човек по-малко заради червения картон на Берарди, а в 72-ата Пабло Освалдо се разписа за втори път в мача, този път след подаване на Гуарин. Две минути след това ролите се размениха. Освалдо асистира за попадението на Гуарин.

Така Интер остана само на два гола от най-голямата си победа в Серия „А“. На 10 септември 1933 г. „нерадзурите“ записват успех с 9:0 над Казале. Любопитното е, че и през миналия сезон Интер победи Сасуоло със 7:0, но като гост.

Интер – Сасуоло 7:0
1:0 Мауро Икарди (7), 2:0 Матео Ковачич (21), 3:0 Мауро Икарди (30), 4:0 Пабло Освалдо (43), 5:0 Мауро Икарди (53), 6:0 Пабло Освалдо (72), 7:0 Фреди Гуарин (74)

Ювентус - Удинезе 2:0
1:0 Карлос Тевес (8), 2:0 Клаудио Маркизио (75)
14.09.14
13:30 ч.
Сампдория - Торино 2:0
1:0 Маноло Габиадини (34), 2:0 Стефано Окака Чука (79)
14.09.14
16:00 ч.
Каляри - Аталанта 1:2
0:1 Марсело Естигарибиа (4), 0:2 Ричмънд Боакие (67), 1:2 Андреа Косу (85-дузпа)