Барселона спечели изключително трудна победа срещу Виляреал с 1:0 като гост в мач от 2-ия кръг на Примера дивисион.

В герой за каталунския гранд се превърна младокът Сандро Рамирес, който отбеляза единственото попадение в 82-ата минута. По този начин за тима на треньора Луис Енрике за втори пореден път се разписа от талант от школата.  Както е известно, преди седмица Мунир ел Хадади вкара на старта на първенството срещу Елче.

Водени от суперзвездата Лео Меси гостите бяха почти пълни господари на терена, но така и не успяваха да пробият здравата защита пред Серхио Асенхо.

Двубоят ще се запомни с цели пет греди, три от които бяха за гостите от "Камп Ноу". В 15-ата Педро Родригес затрудни стража, който се разтегна и изби топката.

В 28-ата Меси шутира от фаул, топката се отклони от Ману Тригерос и удари гредата. След почивката атаките на Барса станаха по-опасни, но Жереми Матийо имаше късмет, разминавайки се с автогол. Френският бранител засече топката, която се отби в гредата. В 59-ата минута дебют за сезона направи Неймар. Още в първите секунди бразилецът създаде опасност, но Ракитич предпочете пас вместо шут.

После пропуски направи на два пъти Неймар. В 72-ата домакините пропиляха възможност за гол, след като Томас Пина уцели греда с удар от границата на пеналта. В 77-ата минута Меси разтресе стълба след шут от десетина метра. 5 минути по-късно Лео проби в пеналта и центрира пред голлинията, където дебютантът Сандро не сбърка - 0:1.

Съставът на Барселона: Браво, Матийо, Дани Алвес, Пике, Алба, Ракитич, Бускетс, Рафиня (75 - Шави), Меси, Педро (70 – Сандро Рамирес), Мунир (59 - Неймар)

Валенсия – Малага 3:0
1:0 Пако Алкасер (31), 2:0 Даниел Парехо (45), 3:0 Пабло Пиати (56)
30.08.14
20:00 ч.
Кордоба – Селта 1:1
0:1 Фабиан Орелана (52), 1:1 Федерико Картабия (60)
30.08.14
20:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Леванте 3:0
1:0 Аритц Адурис (32), 2:0 Итураспе (51), 3:0 Икер Муниаин (76)
30.08.14
22:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Ейбар 2:1
1:0 Миранда (11), 2:0 Марио Манджукич (25), 2:1 Абрахам (33)
31.08.14
00:00 ч.
Еспаньол – Севиля 1:2
0:1 Карлос Бака (34), 0:2 Висенте Ибора (57), 1:2 Кристиан Стуани (61)

Реал Сосиедад – Реал (Мадрид) (F+ / HD)
Баланс: 134 мача, 23 победи за Реал Сосиедад, 37 равенства, 74 победи за Реал (Мадрид)
31.08.14
22:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Райо Валекано
Баланс: 18 мача, 6 победи за Депортиво (Ла Коруня), 9 равенства, 3 победи за Райо Валекано