Атлетик (Билбао) записа първа победа за този сезон в Примера дивисион, след като срази у дома Леванте с класическото 3:0 в среща от 2-ия кръг.

Баските поведоха в 32-ата минута с гол на Аритц Адурис, възползвал се от извеждащо подаване на Ибай Гомес. Този резултат 1:0 се запази непроменен до края на първата част.

След почивката в 51-ата минута Ибай Гомес стана архитект и на второто попадение, дело на Итураспе. В 76-ата минута пък Икер Муниаин оформи крайното 3:0 за първите три точки на баските.

Леванте регистрира второ поредно поражение и остава на дъното във временното класиране.

Валенсия – Малага 3:0
1:0 Пако Алкасер (31), 2:0 Даниел Парехо (45), 3:0 Пабло Пиати (56)
30.08.14
20:00 ч.
Кордоба – Селта 1:1
0:1 Фабиан Орелана (52), 1:1 Федерико Картабия (60)
30.08.14
20:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Леванте 3:0
1:0 Аритц Адурис (32), 2:0 Итураспе (51), 3:0 Икер Муниаин (76)
Реал Сосиедад – Реал (Мадрид) (F+ / HD)
Баланс: 134 мача, 23 победи за Реал Сосиедад, 37 равенства, 74 победи за Реал (Мадрид)
31.08.14
22:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Райо Валекано
Баланс: 18 мача, 6 победи за Депортиво (Ла Коруня), 9 равенства, 3 победи за Райо Валекано