Манчестър Сити допусна изненадваща домакинска загуба от Сток Сити с минималното 0:1 в среща от 3-ия кръг на английската Висша лига. Така „грънчарите” сложиха край на серията на „гражданите” от 4 домакински победи за първенство и общо 8 шампионатни домакинства без загуба (7 успеха и 1 равенство).

Шампионите доминираха още след първия съдийски сигнал, но трудно намираха пролуки през сгъстената отбрана на гостите. Така нулевото равенство остана непроменено до края на първата част.

След почивката картината на терена не се промени особено, но въпреки точа „грънчарите” дочакаха своя миг в 58-ата минута, когато Ерик Питерс намери перфектно Маме Диуф, който се разписа във вратата на Джо Харт за 0:1.

До края на мача „гражданите” опитаха всичко по силите си, за да стигнат до обрат, но не успяха дори да изравнят и така останаха с празни ръце от наглед лесното за повечето специалисти домакинство.

След успеха си Сток Сити събра 4 точки в актива си. Манчестър Сито остава с 6 пункта, спечелени в първите два кръга.

Нюкасъл – Кристъл Палас 3:3
0:1 Дуейт Гейл (1), 1:1 Дарил Янмаат (37), 1:2 Джейсън Пънчън (48), 2:2 Роландо Аарънс (73), 3:2 Майк Уилямсън (88), 3:3 Уилфред Заха (90+5)
Суонзи – Уест Бромич 3:0
1:0 Натан Дайър (2), 2:0 Уейн Раутлидж (24), 3:0 Натан Дайър (72)
30.08.14
17:00 ч.
Уест Хям – Саутхемптън 1:3
1:0 Марк Нобъл (27), 1:1 Морган Шнайдерлин (45), 1:2 Морган Шнайдерлин (68), 1:3 Грациано Пеле (83)