Димитър Бербатов вкара втория си гол от началото на сезона във френската Лига 1, но Монако пропусна да вземе победата в мача срещу Лил от 4-ия кръг на първенството и срещата завърши 1:1.

Българският нападател започна титуляр за пореден път от началото на сезона. Треньорът Леонардо Жардим остави изненадващо Фалкао извън групата на Монако, което може би е индикация за предстоящ трансфер на колумбиеца. Голмайсторът беше в официалната ложа на стадиона в компанията на мениджъра си Жорже Мендеш и вицепрезидента на клуба Вадим Василиев.

Бербатов отново беше най-активният за Монако и именно той беше замесен във всяка опасност пред вратата на Винсънт Ениеама.
При първата си опасна контраатака обаче гостите наказаха грешка в защитата на домакините. Нолан Ру откри в 18-ата минута. Той беше оставен непокрит в наказателното поле от Райън Мендес и със силен шут с десния крак вкара за 0:1. На два пъти негови удари минаха покрай целта, а Яник Караско не успя да вкара, останал сам срещу Ениеама.

В 61-ата минута все пак натискът на Монако се увенча с успех. Бербатов засече отлично подаване на Ферейра Караско и на празна врата изравни – 1:1.

Така тимът от Княжеството записа реми в Лига 1 и е на 13-о място с 4 точки и с голова разлика 4:7, докато Лил е втори с 8 точки, повече има само Бордо (9). "Монегаските" записаха загуби в първите си два мача в Лига 1, но после прекъснаха черната серия с победа при визитата си на Нант.

Съставът на Монако: Субашич, Карвальо, Раджи, Курзава, Фабиньо (77 - Фабиньо), Тулалан, Моутиньо, Кондогбия (88 - Окампос), Караско, Бербатов, Жермен (46-Мартиал).

Олимпик (Марсилия) – Ница 4:0
1:0 Димитри Пайе (19), 2:0 Флоран Тувен (45), 3:0 Димитри Пайе (48), 4:0 Абделазиз Барада (87)