Съперникът на Лудогорец в плейофите за влизане в групите на Шампионската лига – Стяуа сензационно загуби у дома от Чехлаул с минималното 0:1 в среща от петия кръг на румънското първенство.

Румънският шампион от Букурещ завърши мача с 9 футболисти на терена, след като първи Лучиан Филип в 87-ата, а след това и Александру Чипчиу в третата минута от добавеното време получиха втори жълти и съответно червени картони.

Победният гол в мача за гостите резлиаира Алехандро Влад Ачим, който се разписа в 48-ата минута при първата атака на Чехлаул след почивката.

Въпреки загубата Стяуа остава на върха във временното класиране с 12 точки, а Чехлаул е осми със 7 пункта.

Реваншът между Лудогорец, който по-рано днес се издъни и завърши 2:2 при визитата си на Локомотив (София) в среща от родната „А” група, и Стяуа е идната сряда на Националния стадион „Васил Левски” в София от 21:45 часа. Стяуа спечели с 1:0 в първия мач в Букурещ.

Съставът на Стяуа от мача с Чехлаул: Арлаускис, Ръпа, Лучин, Лучиан Филип, Тоска, Неагу, Бреевелд, Чипчиу, Станчу, Първулеску, Кешеру.