Локомотив София изпусна Лудогорец в мач от шестия кръг на "А" група. Двата тима направиха равенство 2:2 на стадиона в столичния квартал "Надежда". Гостите поведоха чрез Анисе в 9-ата минута, Елтон Дос Рейс изравни в 33-ата. Том направи 2:1 в 46-ата минута, а едва в последните минути (84) Анисе след щастлив гол донесе точката на шампионите. Гостите играха с човек по-малко след 68-ата минута, когато за втори жълт картон бе изгонен Шоко. След 2:1 Локомотив направи два огромни пропуска да поведе с 3:1 - чрез Бранеков в 57-ата минута и Том двайсет минути по-късно. Съдията Никола Попов похвално изгони Шоко в 68-ата минута, но явно не посмя да покаже втори червен картон на гостите в 89-ата минута. Тогава Ешпиньо замахна и с лакът закачи противник, след което реагира бурно. Реферът бе точно пред ситуацията, но измисли нещо като удар с рамо и спести втория жълт картон на Ешпиньо.

Любопитно е да се види как ще повлияе равенството за Лудогорец, който през седмицата ще приеме Стяуа в решаващ плейоф за влизане в групите на Шампионската лига. Иначе в "А" група разградчани останаха втори - с 11 точки, ЦСКА е едноличен лидер с 13. Локомотив София събра 8 точки.

Лудогорец натисна в началото на мача и логично поведе в резултата още в 9-ата минута. Анисе получи топката в половината на Локомотив, преодоля няколко футболисти на съперника и шутира извън наказателното поле, пращайки топката във вратата на домакините. В 20-ата минута Роман Безяк изпусна абсолютно на опразнена врата след пас на Даниел Абало отдясно. Постепенно Локомотив изравни играта, а Лудогорец се отпусна. Така се стигна до 33-ата минута, в която Елтон Дос Рейс изравни за 1:1. Футболистът разстреля Иван Чворович от над 30 метра с мощна тупалка. След попадението "железничарите" заиграха по-добре и организираха няколко интересни атаки, с които търсеха предимно бързия Даниел Генов. В 37-ата минута именно той центрира отдясно, но Владислав Романов от вратарското поле не успя да вкара, а прати топката в аут.

Още в първата минута на второто полувреме Локомотив София поведе с 2:1. Шехуди центрира отляво, Генов пропусна топката, но зад него Том я засече във вратата. В 57-ата минута Бранеков изпусна на 1-2 метра от голлинията да засече топката във вратата. Домакините разчитаха основно на фланговете и бързи прострелни центрирания. Гостите в този момент бяха в тотален шок в защита, а халфовата линия грешеше почти всяка втора топка. В 57-ата минута Мисиджан имаше шанс да изравни, но сам срещу Митрев не успя да го преодолее. Натискът и отличните контраатаки на домакините продължиха и в 68-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко. Именно при една от тези контри Шоко фаулира Романов, заради което получи втори жълт и съответно червен картон. В 77-ата минута Том направи пореден огромен пропуск за Локомотив София. След центриране от корнер топката бе продължена на задна греда, до която бе застанал Том, но не можа да я засече във вратата. В 84-ата минута Лудогорец се добра малко щастливо до равенството 2:2. Анисе стреля извън наказателното поле, топката рикошира в гърба на играч на Локомотив и излъга вратаря Божидар Митрев.

В 89-ата минута съдията Никола Попов спести червен картон за Фабио Ешпиньо, който вече имаше един жълт картон. Полузащитникът посегна и леко удари с лакът Йордан Тодоров и след това реагира бурно. Дори и за реакцията играчът трябваше да получи картон, но реферът измисли обяснение и посочи, че е имало удар, но с рамо.