Тотнъм постигна драматична победа с 1:0 при гостуването на Уест Хям в първото лондонско дерби през новия сезон в Англия. Единственото попадение в интригуващия сблъсък падна в 93-ата минута, когато Ерик Дайър наказа "чуковете" и донесе трите точки на "шпорите". За голмайстора това беше дебют във Висшата лига, след като това лято Тотнъм го привлече от Спортинг (Лисабон).

Двата отбора завършиха с по 10 човека, след като първо Кайл Ноутън беше изгонен в 29-ата минута, а от отсъдената дузпа Марк Ноубъл не успя да даде преднина на Уест Хям. Джеймс Колинс от състава на "чуковете" получи набързо два жълти картона през втората част в 54-ата и 63-ата минути и остави съотборниците си в намален състав. Така численото равенство беше възстановено, а в 93-ата Дайър донесе успеха на гостите, водени от Маурисио Печетино.

Мениджърът на Уест Хям Сам Алардайс заложи на двама дебютанти в титулярния си състав за домакинството на Тотнъм - Аарън Кресуел и Шейки Кояте, докато други три нови попълнения - Мауро Сарате, Диего Пойет и Енер Валенсия останаха на резервната скамейка. Карл Дженкинсън пък отпадна от сметките на Алардайс и не взе участие в мача заради контузия.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 1 КРЪГ
16.08.2014
14:45 часа
Манчестър Юнайтед - Суонзи 1:2
0:1 Ки Сунг-Юенг (28), 1:1 Уейн Рууни (53), 1:2 Гълфи Сигурдсон (73)
16.08.2014
17:00 часа
Лестър - Евертън 2:2
0:1 Ейдън Макгийди (20), 1:1 Хосе Леонардо Улоа (22), 1:2 Стивън Нейсмит (45), 2:2 Крис Уудс (86)
Уест Бромич - Съндърланд 2:2
0:1 Лий Кетърмол (5), 1:1 Сайдо Берахино (42-дузпа), 2:1 Сайдо Берахино (74), 2:2 Себастиан Ларсон (85)