Добруджа започна сезона в "Б" група с драматично равенство 2:2 с "Ботев" (Враца) в мач с 3 гола в последните 4 минути. 19-годишният Атанас Илиев, привлечен това лято от Черно море, отбеляза на два пъти при дебюта си за "жълто-зелените", но това не беше достатъчно за селекцията на Светослав Тодоров да стартира с победа.

Мачът се игра пред повече от 600 зрители на стадион "Дружба" в Добрич. Както и през миналия сезон публиката отново беше изправена на крака и изпрати любимците си с бурни овации след последния съдийски сигнал.

Домакините започнаха по-активно срещата и в 5-ата минута удар на Иван Цачев разтресе гредата. Въпреки превъзходството на добруджанци, най-интересното положение през първата част бе пред тяхната врата. В 37-ата минута Дарко Савич изпълни дузпа за гостите, която обаче бе спасена с вещина от вратаря на Добруджа Николай Радомиров.

В 73-ата минута водените от Викторио Павлов врачани откриха чрез Цветомир Валериев. Добруджанци се вдигнаха на щурм и в 87-ата минута златната резерва Атанас Илиев засече майсторски центрирането на Станимир Андонов, който също влезе в игра в края на срещата - 1:1.

В първата минута на добавеното време "Ботев" отговори с добра атака, завършена отблизо от Тихомир Найденов, който изведе своя отбор отново напред - 1:2. Тове не сломи избраниците на Тоди, които веднага повториха печелившата комбинация - пробив по левия фланг на Станимир Андонов и пас към Атанас Илиев, който отново показа изключителния си голов нюх и отбеляза за крайното 2:2 в 92-ата минута.

Последва червен картон на централния защитник на домакините Николай Христозов, а за повече голове вече нямаше време.

"Б" ГРУПА - 1 КРЪГ

2 АВГУСТ 2014 Г. (СЪБОТА), 18:00 ЧАСА
Локомотив (Мездра) – Созопол 0:0

Локомотив (Горна Оряховица) – Пирин (Разлог) 1:2
0:1 Евгени Тунтев (32), 0:2 Владимир Каптиев (60), 1:2 Антоний Балъков (64)

Добруджа - „Ботев“ (Враца) 2:2
0:1 Цветомир Валериев (73), 1:1 Атанас Илиев (89), 1:2 Тихомир Найденов (90+1), 2:2 Атанас Илиев (90+2)

Банско – Спартак (Варна) - БФС обяви, че срещата няма да се състои

ОТ 19:30 ЧАСА
Пирин (Благоевград) - „Ботев“ (Гълъбово) 4:0
1:0 Мартин Тошев (21), 2:0 Димитър Благов (28), 3:0 Мартин Тошев (56), 4:0 Тони Тасев (69)

ОТ 20:00 ЧАСА
Черноморец – Монтана 1:2
0:1 Сергей Георгиев (32), 1:1 Милен Танев (62), 1:2 Александър Киров (66)
 Верея – Септември (Симитли) 1:0
1:0 Исус Ангелов (72-дузпа)