ЦСКА се сгромоляса в Лига Европа още срещу първия си съперник. "Червените" направиха 0:0 като гост на Зимбру в Молдова и след 1:1 в първия мач в София отпаднаха още във втория квалификационен кръг на турнира. Българският тим изигра пореден слаб мач, след като от началото на сезона не убеди срещу Зимбру в София и дори при победата над Литекс в Ловеч. В 86-ата минута Еденилсон Бергонси бе изгонен с директен червен картон заради удар без топка срещу противник.

Така ЦСКА за трети пореден път не успява да преодолее още първия си противник в Европа. Миналото лято "червените" пропуснаха турнирите заради финансовите проблеми, през 2012 година се изложиха срещу Мура, а през 2011 година отпаднаха от Стауа. Зимбру се превръща в кошмар за българските отбори, след като преди години изхвърли Литекс.

През първото полувреме двубоят бе изпълнен с повече единоборства, три жълти картона и много грешки и в двата отбора. След 25-ата минута ЦСКА живна и успя да създаде първа опасност, след като до този момент почти не стигаше до наказателното поле на домакините. В 27-ата минута Тони Силва напредна добре отляво, влезе към наказателното поле и стреля, но Русу изби. При добавката Иван Стоянов уцели играч на Зимбру. Това беше и единствената възможност за "червените" в първата част. Венцислав Василев получи контузия и поиска смяна. Именно докато ЦСКА бе в намален състав домакините създадоха две последователни опасности, като и при двете вратарят Якуб Дивиш се представи на ниво. В 40-ата минута той скъси ъгъла и с тяло затвори пространството между себе си и нападател на Зимбру, който опита да стреля към вратата. В следващата минута чешкият страж на ЦСКА изби опасен далечен шут на Дедов. Стойчо Младенов извърши смяната, на мястото на Василев влезе Кристиян Супусепа, който зае неговото място в лявата зона на защитата.

В началото на второто полувреме Стойчо Младенов направи две смени и така още в 50-ата минута изчерпа правото си на ротации в отбора. На мястото на Галчев влезе Серджиу Буш, а на мястото на Мартин Камбуров се появи Аурелиен Йоахим. В 58-ата минута бе първата възможност пред Йоахим, който обаче не успя да засече топката след хубаво подаване на Тони Силва отдясно. Около 70-ата минута домакините се поприбраха в задни позиции и защитата на ЦСКА мина почти в центъра на терена. С течение на времето напрежението обзе "червените", които така и не намериха верен подход към вратата на Зимбру. В последните секунди ЦСКА поиска игра с ръка на противник, но съдията не посочи бялата точка.

Схемата на ЦСКА: 4-4-1-1 (4-2-3-1)
- Стойчо Младенов направи три промени в стартовия състав в сравнение с първия мач. Титуляри днес излязоха Тунчев (на мястото на Супусепа ), Галчев (Сънди) и Камбуров (Йоахим). В защита Тунчев игра под нивото си, направи доста грешки. Единилсон и Галчев като че ли загубиха центъра на терена и така ЦСКА не успя да направи нищо интересно и в предни позиции. Тони Силва се нагърби сам да решава атаките, като прави типичните си рейдове, но не успя. Мартин Камбуров тотално се загуби забит на върха на атаката. През второто полувреме логично Камбуров отстъпи мястото си на Аурелиен Йоахим, а Галчев излезе за сметка на Серджиу Буш. С двете смени Стойчо Младенов опита да увеличи офанзивната мощ на отбора. Вместо това обаче двамата еднотипни играчи съвсем объркаха нещата, а вероятно по-добър ход бе пускането на Карачанаков или разиграващ полузащитник, който да "връзва" играта.