ЦСКА започна неубедително участието си в Лига Европа, завършвайки наравно 1:1 с молдовския Зимбру в първи мач от втория квалификационен кръг.

В 31-ата минута гостите поведоха чрез Сергей Алексеев, който се разписа с глава, а изравнителното попадение за "червените" вкара Антон Карачанаков в 41-ата. Той се появи на смяна в 35-ата минута на мястото на получилия контузия Тони Силва.

Крайният победител предстои да бъде определен на реванша в Молдова следващата седмица - на 24 юли (четвъртък) от 20:00 часа.

Мачът тази вечер се игра пред около 8000 зрители на Националния стадион "Васил Левски". Избраниците на Стойчо Младенов доста опънаха нервите на феновете си, които бяха изпълнили Сектор "Г". Между запалянковците на ЦСКА обаче имаше напрежение и дори грозна гледка - фен беше млатен от свои по неизвестни причини.

Очакванията, че ЦСКА няма да се представи на висота, се сбъднаха. Както и миналото лято, така и сега "червените" правят селекцията си в движение заради напускането на редица важни футболисти. Тимът все още не е сработен, за което е нужно време, и логичното се случи. Все пак "армейците" започнаха по-активно. В 3-ата минута Еденилсон Бергонси стреля, но неточно. По-късно Иван Стоянов също не успя да затрудни стража на Зимбру Денис Русу. В 8-ата минута включилият се в атака защитник Венцислав Василев можеше да открие резултата със силен изстрел от 20-ина метра, който Русу трудно спаси.

В 18-ата минута Маркиньос пропусна, а малко след това и нападателят от Люксембург Аурелиен Йоахим не можа да порази целта. И вместо ЦСКА да поведе, се случи обратното. В 31-ата минута гостите ликуваха.  Александру Дедов центрира от фаул, а Сергей Алексеев засече топката с глава и я изпрати в левия ъгъл на направилия официален дебют за "армейците" чешки вратар Якуб Дивиш - 0:1.

Последва смяната на Тони Силва с Антон Карачанаков, който изравни в 41-ата минута. Венцислав Василев центрира отляво, Карачанаков беше оставен непокрит пред голлинията и отблизо реализира без проблем за 1:1.

Още в началото на второто полувреме Младенов направи втората си смяна, като извади от игра Стивън Сънди и пусна Мартин Камбуров с цел засилване на нападателната мощ. В 66-ата минута Карачанаков стреля от фаул, но Русу изби, а до края "червените" направиха отчаяни опити да стигнат до пълния обрат. Ясно личеше липсата на сработеност между играчите, която пролича в добавеното време, когато Карачанаков стреля, Русу изби, след което при добавката Пламен Крачунов и Аурелиен Йоахим си попречиха и топката излезе в аут. Малко преди това пък - в 87-ата, резервата на Зимбру Александру Гросу удари греда.

Така желанието на "армейците" да се завърнат с победа в Европа не се сбъдна. Тази вечер ЦСКА преследваше първи успех в евротурнирите от близо 4 години насам. За последно българският вицешампион победи Рапид (Виена) с 2:1 на 4 ноември 2010 г. в груповата фаза на Лига Европа. В следващите си две участия „червените“ отпаднаха още след първите си мачове - след загуба с 0:2 и равенство 1:1 срещу Стяуа през 2011 г. и след две равенства и по-малко голове на чужд терен срещу Мура през 2012 година - 0:0 и 1:1. Преди година те се отказаха от турнира заради неразбориите около смяната на собствеността.

Шансът ЦСКА да се реваншира пред феновете си и да ги зарадва с класиране в третия квалификационен кръг на Лига Европа е следващата седмица в Кишинев.

Схемата на ЦСКА (4-4-2):
Стойчо Младенов заложи от първата минута срещу Зимбру на четирима дебютанти, както и на завърналия се на "Армията" Маркиньос. На вратата беше чешкият страж Якуб Дивиш, а в защита, където липсваха Валентин Илиев и Александър Тунчев, се включи Кристиан Супусепа. Другите дебютанти бяха Еденилсон Бергонси и повелият атаката нападател от Люксембург Аурелиен Йоахим. Той беше подпомаган от Иван Стоянов, Тони Силва и Маркиньос, а в по-късен етап на мача и от Антон Карачанаков и Мартин Камбуров. На смяна влезе и опорният халф Борис Галчев.