Димитър Бербатов продължава да бележи за Монако. В трета контрола на отбора българският нападател вкара втория гол във вратата на Атлетико Насионал при победата с 4:2. Така на сметката си от срещите досега той има пет попадения - хеттрик срещу аматьорския Санкт Вейт (12:0) и гол срещу Атлетико Хуниор (1:0).

Вицешампионът на Франция откри още в 6-ата минута чрез Антони Матриал. Десет по-късно Бербатов удвои. Митко бе оставен непокрит и след избита от вратаря топка за него не остана нищо друго освен да я вкара във вратата за 2:0. Класиката стана факт в 39-ата след гол на Фабиньо.

След почивката Монако намали темпото, с което позволи на Атлетико да поеме инициативата. Домакините върнаха един гол в 63-ата, но удвоиха сметката си едва в 88-ата за 2:3, когато бе късно за дори частичен обрат. Точката на спора бе сложена в добавеното време, когато грешка в защита позволи на Караско да оформи крайното 4:2 за Монако.