Българският нападател на Монако Димитър Бербатов вкара първия гол за тима за новия сезон. "Монегаските" започнаха подготовката си с контрола срещу австрийския Санкт Вейт, която завърши при резултат 12:0. Освен първото попадение, Бербатов вкара още два гола и записа една асистенция. На полувремето той бе заменен от Дилан Бахамбула.

В 8-ата минута Караско намери Бербатов, който залъга бранител с тяло и технично прати топката в мрежата за 1:0. Само 2 минути по-късно отново българинът удвои резултата. Курзава намери Бербатов на точката на дузпата, а за него не бе проблем да я вкара за 2:0.

Караско направи резултата класически в 20-ата минута, а 25-ата Бербо записа и асистенция. Той проби по фланга и намери Жармен, който на празна врата вкара - 4:0.

В 38-ата минута Кораско вкара за 5:0, а 5 по-късно Бербатов оформи хеттрика си. Нападателят получи добра топка в наказателното поле и с удар по земята остави безпомощен вратаря на австрийците.

През второто полувреме Монако вкара още 6 гола. По две попадения реализираха Ревиер и Окампос, а по едно добавиха Бахамбула и Фабиньо.