ЦСКА гостува на Зимбру в Кишинев днес от 20:00 часа. В първия двубой двата тима направиха равенство 1:1. Равният мач даде повод в рубриката БЛИЦ Архив да припомним за останалите случаи, в които ЦСКА е завършвал наравно в първия мач у дома и какво се случва след това. Девет са случаите, в които "червените" не са успявали да вземат преднина на свой терен и са завършвали при равен резултат.

Само три пъти ЦСКА е успявал да продължи напред след равен в първия двубой. Това се случва през сезон 1991/92, когато след 0:0 в София и 1:1 в Италия е отстранен Парма. Ако има нещо хубаво за 31-кратните шампиони, това е, че в последните два случая след равен у дома елиминират противника. През сезон 2006/07 след 0:0 вкъщи и 1:1 след продължения и изключителна драма бе отстранен сръбския Хайдук (Кула). Тогава в спасител за ЦСКА се превърна Александър Тунчев, който и сега е в тима. През есента на 2009 година след равен 0:0 в София и победа с 2:1 бе отстранен Динамо (Москва).

Ако правим сравнения с резултата от първия мач срещу Зимбру - 1:1, следва кошмарен спомен за ЦСКА и Стойчо Младенов. Годината е 2003-а. На 24 септември "червените" правят точно 1:1 срещу руския Торпедо (Москва). Велизар Димитров открива резултата в 18-ата минута, Семшов изравнява в 78-ата. На реванша е повече от драма. Опер открива за руснаците, а Велизар Димитров вкарва двубоя в продължения, след като изравнява в 93-ата минута. В двете продължения от по 15 минути ЦСКА така и не успява да стигне до победен гол и следват дузпи. При тях домакините печелят с 3:2, след като пропуски за българския тим правят Велизар Димитров, Жоао Карлос и Брито въпреки че Стоян Колев спасява два удара на противника.

От въпросните сблъсъци с Торпедо сега в ЦСКА са вратарят Стоян Колев, Тодор Янчев (вече като помощник треньор), както и треньорът Стойчо Младенов.

ЦСКА – Торпедо (Москва) 1:1
Торпедо (Москва) – ЦСКА 3:2 след дузпи (1:1 в редовното време и продълженията)
ЦСКА отпада

Сезон 2006/07, Купа на УЕФА, Втори квалификационен кръг
ЦСКА - Хайдук (Кула) 0:0
Хайдук (Кула) – ЦСКА 1:1 след продължения (0:0 в редовното време)

Сезон 2009/2010, Лига Европа, Плейофи
ЦСКА - Динамо (Москва) 0:0
Динамо (Москва) – ЦСКА 1:2
Общо: 9 случая, в които ЦСКА прави равен в първия мач в Европа у дома. В 3 от тях продължава напред, 6 пъти отпада.