Монако финишира сезона във френската Лига 1 с реми. “Монегаските” завършиха 1:1 срещу Бордо в едно от дербитата на 38-ия кръг. Тимът на треньора Клаудио Раниери отдавна си беше гарантирал второто място, “жирондинците” пък не можеха да мръднат по-напред от седмото място, и мачът беше без никакво значение.

Димитър Бербатов водеше атаката на домакините в тандем с Валер Жермен. Българинът остана на терена до края на срещата, като в 30-ата минута получи жълт картон. Бившият ни национал вкара топката с ръка в мрежата зад гърба на вратаря Седрик Карасо и заради това беше декориран от рефера Тони Шапрон.

Бордо откри резултата на стадион "Луи ІІ" с гол на Гийом Оаро в 15-ата минута. Резервата Лукас Окампос в 69-ата минута донесе точката за “монегаските” секунди след появата си на игрището и то още с първото си докосване на топката. За попадението асистира Караско.

Общо от началото на престоя си в Монако Димитър Бербатов има 15 мача, от които 11 като титуляр, и 9 гола (6 за първенство). 33-годишният нападател вече преподписа нов договор с клуба до юни 2015 г.

МОНАКО - БОРДО 1:1
0:1 Гийом Оро (15), 1:1 Лукас Окампос (69)

Съставът на Монако:
Рома (44 - Ромеро), Карвальо, Раджи (61 - Волф), Ечиеле, Абденур, Обади, Дирар (69 - Окампос), Пи, Караско, Бербатов, Жермен

Лориен - Лил 1:4
1:0 Жереми Алиедиер (22), 1:1 Саломон Калу (32), 1:2 Ноа Рола (53), 1:3 Саломон Калу (65), 1:4 Грегори Бурлион (90+2 - дузпа)
ПСЖ - Монпелие 4:0
1:0 Езекиел Лавеци (2), 2:0 Златан Ибрахимович (20), 3:0 Лукас (49), 4:0 Адриен Рабио (88)
17.05.2014
22:00 часа
Реймс - Рен 1:3
0:1 Абдулайе Дакур (36), 0:2 Ола Тойвонен (53), 0:3 Пол-Жорж Нтеп (59), 1:3 Диего (82)
17.05.2014
22:00 часа
Сент Етиен - Аячо 3:1
1:0 Лоик Пернин (19), 2:0 Мевлют Ердинч (35), 3:0 Лоик Пернин (77), 3:1 Иса Бараджи (90+2)
17.05.2014
22:00 часа
Сошо - Евиан 0:3
0:1 Даниел Вас (9), 0:2 Алдо Ангула (42), 0:3 Даниел Вас (72)
17.05.2014
22:00 часа
Тулуза - Валансиен 3:1
1:0 Уисам бен Ядер (30), 2:0 Уисам бен Ядер (45-дузпа), 2:1 Антоан льо Талек (87), 3:1 Уисам бен Ядер (90+1)