Берое разгроми Нефтохимик с 3:0 в последен мач от първенството в “А” група. Тимът на треньора Петър Хубчев имаше тотално надмощие през цялото време и пропусна да запише още по-убедителен успех над слабия съперник.
Домакините поведоха още в 4-ата минута. Зехиров центрира добре от корнер и оставеният без опека Георги Костадинов откри отблизо – 1:0.

Само 4 минути по-късно резултатът вече беше 2:0. Георги Андонов и Зехиров размениха пасове, след което халфът центрира в наказателното поле. Жуниор Мапуку бе оставен непокрит от защититата на гостите и засече топката в мрежата за 2:0.

В 23-ата минута преднината на домакините стана класическа. Мапуку, който се пребори с двама защитници на Нефтохимик, след което преодоля и вратаря Костадин Георгиев, за да направи резултата 3:0.

БЕРОЕ - НЕФТОХИМИК 3:0
1:0 Георги Костадинов (4), 2:0 Жуниор Мапуку (9), 3:0 Жуниор Мапуку (31)

БЕРОЕ: Макенджиев, Тенев, Дишлиев, Зафиров, Динков, Костадинов (71 - Спировски), Джоман, Зехиров (61 - Керкар), Аясс, Андонов, Мапуку (61 - Костов)
Резерви: Михайлов, Пенев, В. Иванов, Шишков.
Треньор: Петър Хубчев