ЦСКА направи равенство 1:1 у дома срещу Локомотив (Пловдив) на стадион "Българска армия" в мач от последния 40 кръг на сезона. Преди началото на двубоя съдията Христо Ристосков бе награден заради края на кариерата си. Любимецът на ЦСКА Мартин Петров също се раздели с публиката. Врачанинът бе обявил, че приключва с престоя си на "Армията" след края на сезона. Ръководството на клуба награди футболиста с плакет и цветя, а той не сдържа емоциите си и с насълзени очи обра овациите на привържениците.

Спас Делев откри резултата в 30-ата минута, а Тони Силва изравни в 70-ата. Равенството донесе 72 точки на ЦСКА, колкото има и Литекс. "Оранжевите" приеха днес "Левски" в Ловеч, но буря и градушка забавиха подновяването на второто полувреме. Така двубоят край покрития мост се движеше десетина минути след този на ЦСКА. При равенство от 72 точки ЦСКА има предимство срещу Литекс заради преките двубои (победа с 1:0 и равен 0:0 през есента, 1:0 за ЦСКА и 2:0 за ЦСКА през пролетта). С приключване на двубоя в София резултатът в Ловеч беше 1:0 за "Левски", което означаваше второ място за "червените". Наложи се обаче заради забавянето на мача в Ловеч играчите на ЦСКА да изчакат, за да разберат крайното класиране, защото при гол на Литекс именно "оранжевите" ще са втори.

Двубоят в Борисовата градина премина под абсолютно надмощие на ЦСКА и около 15 пропуска. Още в началото Мартин Петров показа желание да завърши последния си мач с гол, но вратарят на гостите Йордан Господинов отрази ударите му. Всъщност, стражът на Локомотив Пловдив направи и невъзможното, за да спаси всички удари на домакините с изключение при гола на Тони Силва.

В 30-ата минута дълъг пас зад защитата завари неподготвен Пламен Крачунов, който пропусна Спас Делев. Бившият нападател на ЦСКА с диагонален удар по земя простреля Райс Мболи за 1:0 за Локомотив (Пловдив). След гола домакините отново пропускаха положение след положение. Ивайло Чочев остана сам срещу Господинов, но прати топката покрай вратата. В 44-ата минута Мартин Петров бомбардира Господинов от пряк свободен удар, но отново неуспешно.

През второто полувреме ЦСКА отново имаше превес, но пропуските продължаваха. В 59-ата минута Мартин Петров напусна терена и предаде лентата на Емил Гъргоров. В 70-ата минута Тони Силва изравни за 1:1. Тодор Янчев намери Гъргоров в наказателното поле, който продължи към Силва. Атакуващият полузащитник засече топката от малкото наказателно поле и изравни. До края на двубоя "червените" натиснаха още повече, но не стигнаха до победен гол.

Двубоят по минути ТУК

ЦСКА - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1:1
0:1 Спас Делев (30), 1:1 Тони Силва (70)

cska.JPG
ЦСКА: 92.Райс Мболи, 19.Апостол Попов, 66.Пламен Крачунов, 6.Джаксън Менди, 11.Неманя Милисавлевич, 8.Борис Галчев (66 - 5.Тодор Янчев), 18.Ивайло Чочев, 7.Тони Силва, 17.Мартин Петров (59 - 71.Антон Карачанаков), 23.Емил Гъргоров, 20.Омар Косоко (46 - 73.Иван Стоянов)
Резерви: 99.Стоян Колев, 2.Здравко Илиев, 4.Стивън Сънди, 5.Тодор Янчев, 27.Бриян Ереро, 71.Антон Карачанаков, 73.Иван Стоянов
Треньор: Стойчо Младенов

loko_plovdiv.jpgЛокомотив Пловдив: 12.Йордан Господинов, 5.Тихомир Трифонов, 6.Ангел Йошев (54 - 88.Георги Коруджиев), 87.Диего Фераресо, 10.Александър Якимов, 18.Валери Георгиев, 20.Тижани Белаид (75 - 28.Стелиос Илиадис), 22.Аласан Ндиайе (66 - 14.Янъков), 42.Хамед Намуши, 77.Здравко Лазаров (к), 7.Спас Делев
Резерви: 23.Кирил Акалски, 14.Янъков, 21.Станко Йовчев, 24.Стоян Григоров, 28.Стелиод Илиаидис, 30.Йордан Тодоров, 88.Георги Коруджиев
Треньор: Александър Станков

Стадион: Българска армия
Съдия: Христо Ристосков
Жълти картони: Пламен Крачунов (ЦСКА); Хамед Намуши, Йордан Господинов (Локомотив Пловдив)