Милан загуби по драматичен начин гостуването на Аталанта в мач от 37-ия кръг на Серия "А" - 1:2. "Росонерите" на всяка цена се нуждаеха от трите точки в днешната среща в Бергамо, за да останат в битката за класиране в Лига Европа. Тя обаче не беше постигната и по всичко изглежда, че грандът от Милано остава извън европейската сцена за първи път от 15 години.

Автогол на Джампало Белини в 51-ата минута даде надежда на Кларънс Зеедорф и футболистите му, но попадение на Херман Денис от дузпа в 68-ата минута и фантастичен гол от над 30 метра на резервата Франко Бриенца в 96-ата взривиха трибуните на стадион "Атлети Д`Адзури", a гостите си тръгнаха разплакани.

С издънката Милан на 99% се сбогува с евротурнирите, като в момента е на 9-ото място с 54 точки, на 1 зад Торино, заемащ последната позиция, даваща право на участие в Лига Европа. Единствената надежда на "росонерите" е "биковете" и Парма днес да завършат наравно помежду си, а след това в последния кръг да загубят, а "червено-черните" да победят Сасуоло.

В гостуването в Бергамо на "росонерите" липсваше и късмет, тъй като на два пъти гредите спасяваха домакините след удари на звездата Марио Балотели. Така грандът от Милано записа 13-ата си загуба за сезона в Серия "А" и само на себе си Зеедорф и футболистите му могат да се сърдят, че няма да играят в евротурнирите. Аталанта пък събра 50 точки и заема 11-ата позиция.

Аталанта - Милан 2:1
0:1 Джампаоло Белини (51-автогол), 1:1 Херман Денис (68-дузпа), 2:1 Франко Бриенца (90+6)

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 37 КРЪГ
19:00 часа
10.05.2014 г.
Верона - Удинезе 2:2
1:0 Лука Тони (14-дузпа), 2:0 Емил Халфредсон (54), 2:1 Антонио ди Натале (56), 2:2 Емануел Агиеманг - Баду (90+1)
21:45 часа
Интер - Лацио 4:1
0:1 Джузепе Биава (2), 1:1 Родриго Паласио (7), 2:1 Мауро Икарди (34), 3:1 Родриго Паласио (37), 4:1 Ернанес (79)
13:30 часа