Етър загуби изненадващо на собствения си "Ивайло" от Видима-Раковски с 1:2 в мач от 26 междинен кръг в Северозападната "В" група. След поражението "болярите" се смъкнаха до пето място във временното класиране с 56 точки, но и мач по-малко заради отложеното дерби с Локомотив Мездра от миналия кръг.

За Етър не игра голмайсторът Димитър Байдаков, който е с контузия в глезена, пише sport-vt.com. Гостите направиха първата си опасна атака в 23-ата минута, когато след прибързано излизане на Димитров Златко Бонев шутира във вратата, но Бисеров изби пред голлинията. В следващата минута обаче дойде студен душ – след центриране отляво непокритият Кирил Фидин с глава вкара за 0:1. В 58-ата минута последва контраатака на севлиевци, завършена от Павлин Иванов с гол – 0:2. Домакините потърсиха намаляване, но удар на Николаев от фаул бе избит в корнер. Все пак в 62-ата минута след центриране Георги Колев вкара за 1:2.

Надеждите за обрат обаче не се оправдаха. Домакините затънаха в плен на хаоса, а гостите или бавеха играта, или пробваха бързи контри. На три пъти техни играчи излизаха съвсем сами срещу Венци Димитров. Два пъти Добри Петров се озова сам срещу вратаря, а веднъж и Павел Иванов, като и в трите случая вратарят спаси по отличен начин и предотврати още по-тежка загуба. Едва в края на триминутното добавено време след центриране на Ангелов - Чирпанов, стреля опасно, но вратарят на гостите Христов изби от голлинията и резултатът остана 1:2.

Етър: Димитров, Николов, Бисеров (46 Тодоров), Иванов, Ванков, Ангелов, Николаев, Колев (81 Мустафов), Пенев (33 Трифонов), Блажев, Чирпанов.