Славия победи с 1:0 Черноморец в слаб мач от 38-ия кръг на "А" група и по този начин "акулите" вече и на теория отпаднаха от елита, докато "белите" си гарантираха мястото сред най-добрите и за следващия сезон.

Очакванията за интригуващ сблъсък на "Овча купел" не се сбъднаха, тъй като избраниците на Димитър Димитров-Херо се представиха трагично срещу тези на Милен Радуканов. Домакините също не показаха нищо запомнящо се пред полупразните трибуни в столицата, но все пак стигнаха до победата.

Автор на единственото попадение в двубоя стана Радослав Василев, който се разписа от дузпа в 6-ата минута. Това се оказа достатъчно на Славия да си гарантира оцеляването в "А" група за сметка на Черноморец, който последва другите изпаднали от елита - Нефтохимик, Пирин (Гоце Делчев) и Любимец.

Мачът започна със сериозен домакински натиск. Още в първите 4 минути "белите" удариха две греди - чрез Галин Иванов и Кире Ристевски. Веднага след това домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Галин Иванов бе съборен в наказателното поле на "акулите" от Чико Гомес и съдията Христо Ристосков наду свирката. Зад топката застана Радослав Василев, който надигра Младен Живкович за 1:0, реализирайки в долния му десен ъгъл.

В 37-ата минута Годфред Бекое лиши Черноморец от изравняването. Тогава Жереми Манзоро напредна по дясното крило, след което изведе перфектно Бекое, тъмнокожият нападател на гостите беше сам срещу Георги Петков, но от 2-3 метра пред голлинията не успя да вкара, а прати топката в напречната греда, тя се върна към него, но срещна лявата му ръка и тогава влетя в мрежата. Ристосков правилно не зачете гола, въпреки недоволството на "акулите" и така крехката преднина на Славия се запази.

Другият грешник за Черноморец бе Милчо Ангелов, който се появи на смяна и в 72-ата минута пропусна да вкара от отлична позиция. Георги Петков изби коварен удар от дистанция на Станислав Дрянов, след което оставеният непокрит в наказателното му после Ангелов не можа да го преодолее, като отново опитният страж се намеси решително, след което сериозно се скара на бранителите пред себе си, които не си свършиха работата. До края нямаше нищо запомнящо се и "белите" се радваха след последния съдийски сигнал. Победата им обаче изгледаха не повече от 200 зрители, заели места по трибуните на стадиона в "Овча купел".

След успеха Славия събра 49 точки и е на спасителното 10-о място, докато Черноморец остава на 11-ата позиция с 44 и вече няма шанс за оставане в "А" група.