Берое разгроми Любимец с 4:1 в мач от от 38-ия кръг на втората седмица "А" група. Срещата беше без никакво значение и за двата отбора. Старозагорци са твърдо на осмо място, а гостите са сигурни изпадащи. Момчетата на треньора Петър Хубчев имаха тотално надмощие и можеха да запишат при по-голяма мобилизация и двуцифрен успех. “Зелените” излязоха предимно с резервни футболисти, но си осигуриха комфортен аванс още до почивката.

В 26-ата минута Самир Аясс овладя топката пред наказателното поле и пусна към капитана Георги Андонов, който с плътен изстрел в долния ляв ъгъл откри резултата – 1:0. Секунди преди почивката голмайсторът предостави топката на Жуниор Мапуку, който стреля от границата на пеналта и постреля стража Радослав Рашков за 2:0. В 53-ата минута Аясс изведе Андонов в отлична позиция, опитният нападател стреля и след рикошет в тялото на Емил Грозев топката опъна мрежата зад Рашков за 3:0. Четвърт час преди края Стефан Спировски от пряк свободен удар на 25 метра от вратата се разписа за 4:0. В 77-ата минута гостите върнаха едно попадение.

Георги Костадинов върна лошо топката към двойката централни защитници на Берое, които бяха изпреварени от Георги Вълчев. Той напредна, финтира излезлия да го пресрещне Благой Макенджиев и с удар по земя вкара почетно за Любимец.

Това беше загуба №28 за аутсайдера от началото на първенството. Тимът на ветерана Войн Войнов е с отчайващата голова разлика 22:101.

Берое - Любимец 4:1
1:0 Георги Андонов (26), 2:0 Жуниор Мапуку (45+1), 3:0 Георги Андонов (53), 4:0 Стефан Спировски (74), 4:1 Георги Вълчев (77)

Двубоят по минути с БЛИЦ
26 - topka.jpg ГОООООЛ ЗА БЕРОЕ! Самир Аясс овладява топката пред наказателното поле и пуска към капитана Георги Андонов, който с плътен изстрел в долния ляв ъгъл открива резултата.
45+1 - topka.jpg  ГОООООООООЛ ЗА БЕРОЕ! Георги Андонов предоставя топката на Жуниор Мапуку, който стреля от границата на наказателното поле в далечния ъгъл на Радослав Рашков, за да покачи на 2:0.

=====================
46 - Начало на второто полувреме.
53 - topka.jpg ГООООЛ! 3:0 за Берое след втори гол на Георги Андонов! Самир Аясс подаде към опитния голмайстор, който стреля от границата на наказателното поле на Любимец, топката рикошира в Емил Грозев и влетя във вратата на Радослав Рашков.
74 - topka.jpg ЧЕТВЪРТИ ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Перфектно изпълнение на Стефан Спировски от пряк свободен удар на 25 метра от вратата се увенчава с успех - 4:0 за Берое.
77 - topka.jpg   Гол за Любимец. Георги Костадинов връща топката към двойката централни защитници на "Берое", които са изпреварени от Георги Вълчев, който напредва и залъгва пресрещащия го Благой Макенджиев и с удар по земя връща едно попадение.
БЕРОЕ
: 22. Благой Макенджиев, 2. Илия Мунин (46 - 19.Пламен Тенев), 21. Елиаш, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков, 70. Георги Костадинов, 8. Самир Аясс (76 - 6. Вензеслав Иванов), 7. Георги Андонов, 92. Стефан Спировски, 17. Салим Керкар (73 - 9. Станислав Костов), 30. Жуниор Мапуку
Резерви: 12. Иван Караджов, 14. Игнат Дишлиев, 28. Веселин Пенев, 27. Игор Джоман
Треньор: Петър Хубчев

ЛЮБИМЕЦ: 12.Радослав Рашков, 77.Николай Колев, 14.Георги Радев, 11.Виктор Митев, 7. Георги Вълчев, 13.Никола Яначков, 8.Майкъл Тевия (76 - 15. Емил Аргиров), 10. Георги Стефанов (58 - 28.  Милен Кикарин), 3. Емил Грозев (65 - 5. Неманя Иванов), 19.Албин Одза, 9. Стефан Христов
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 17. Иван Вълчанов, 4. Петър Петров
Треньор: Войн Войнов