Черно море победи с 2:0 Локомотив в Пловдив при гостуването си от 37-ия кръг. По този начин варненци влязоха в историята на "А" група, след като записаха първи успех над този съперник като гост от създаването й.

Димо Атанасов изведе гостите напред още в 11-ата минута след центриране на Александров. Домакините се опитаха да стигнат до ремито, но вместо това в заключителните минути на продължението на редовното време допуснаха нов гол. Бакари излезе на стрелкова позиция, стреля, топката рикошира в страничния стълб, а след това в крака на вратаря Акалски и се озова в мрежата за крайното 2:0 в полза на "моряците".

Благодарение на успеха Черно море вече има 54 точки на шестото място, докато Локо (Пд) е седми с пет по-малко.

ЛОКО (ПД) - ЧЕРНО МОРЕ

0:2
0:1 Димо Атанасов (11), 0:2 Кирил Акалски (90+2-авт.)
Пловдив, ст. "Локомотив"
Съдия: Таско Тасков

НА ЖИВО:
11 - topka.jpg ГОООЛ! Черно море повежда в резултата. След дорба атака отдясно, Александров центрира перфектно на главата на Димо Атанасов, който с удар от около седем метра дава преднина на своя тим.

========================================

90+2 - ГООООЛ! Бакари излезе на стрелкова позиция, стреля, топката рикошира в страничния стълб, а след това в крака на вратаря Акалски и се озова в мрежата на домакините.

ЛОКО (ПД): 23. Акалски, 17. Ас. Георгиев jalt.jpg, 25. Грънчов (smqna.jpg 46 - 5. Трифонов), 7. Делев, 30. Тодоров, 6. Йошев (smqna.jpg 59 - 28. Илиадис jalt.jpg), 22. Ндайе (smqna.jpg 46 - 42. Намуши), 11. Камбуров (к), 77. Диего jalt.jpg, 10. Якимов, 20. Белаид
Резерви: 12. Костадинов, 9. Кики, 5. Трифонов, 3. В.Георгиев, 21. Йовчев, 28. Илиадис, 42. Намуши
Треньор: Александър Станков

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Китанов, 5. Станчев, 4. Венков, 25. Александорв, 24. Сталев, 10. Паланков (smqna.jpg 60 - 11. Домовчийски), 3. Д.Георгиев, 30. Атанасов topka.jpg, 17. Коконов (smqna.jpg 60 - 8. Бергонси), 14. Божилов (к) (smqna.jpg 85 - 91. Атанасов), 9. Бакари
Резерви: 1. Дашев, 91. Атанасов, 7. Расим, 8. Бергонси, 99. Петров, 11. Домовчийски
Треньор: Георги Иванов