Челси загуби у дома от Атлетико (Мадрид) с 1:3 в реванш от полуфиналите на Шампионската лига и отпадна на крачка от финала, след като първата среща бе завършила 0:0. „Дюшекчиите” нямат загуба в турнира този сезон и напълно заслужено ще спорят за трофея в испански финал, който ще бъде историческо мадридско дерби срещу градския съперник Реал, елиминирал носителя на трофея Байерн с общ резултат 5:0 в другия полуфинал.

Това ще е и вторият изцяло испански финал в историята на Шампионската лига, след Реал - Валенсия през 2000 година. Тогава Реал Мадрид се наложи с 3:0 с попадения на Фернандо Мориентес, Раул и Стив Макманамън. За последно Атлетико бе стигал до финал в най-престижния европейски клубен турнир в далечната 1974 година, когато завършва 1:1 срещу Байерн, но в преиграването губи с 0:4 и баварците печелят трофея.

Срещата на "Стамфорд Бридж" започна с минута мълчание в памет на Тито Виланова и Вуядин Бошков. След първия съдийски сигнал първото по-опасно положение бе в 5-ата минута пред вратата на Челси, след като Коке отправи параболичен удар отдалеч, но уцели напречната греда. Домакините отвърнаха в 15-ата минута, когато Рамирес бе фаулиран от Коке близо до дъгата пред наказателното поле почти фронтално пред вратата, но Вилиан не намери целта.

В 22-ата минута Давид Луис изпълни задна ножица в наказателното поле на гостите, но топката мина покрай вратата, пазена от Тибо Куртоа. Последваха пропуски на Джон Тери и Еден Азар, а играта продължи да е равностойна.

Все пак Челси изненадващо нанесе своя удар в 36-ата минута, когато Вилиан задържа топката край флагчето за ъглов удар и след това подаде към Сесар Аспиликуета, който пък намери по земя Фернандо Торес и нападателят се разписа за 1:0. Домакините обаче не успяха да запазят аванса си до почивката, тъй като в 44-ата минута Хуанфран спаси излизаща в аут топка и я върна към Адриан Лопес, който пред погледа на трима бранители огорчи Марк Шварцер, изравнявайки за 1:1.

Гостите започнаха по-добре второто полувреме, като в самото му начало Шварцер трябваше да отразява удар на Арда Туран. Колегата му на отсрещната врата Тибо Куртоа пък се изяви решително след удар с глава на Джон Тери.

След близо час игра влезлият като резерва Самуел Ето'о извърши нарушение срещу Диего Коста в наказателното поле и потърпевшият бе точен от бялата точка за 1:2. Четири минути по-късно гредата бе пръв помощник на Тибо Куртоа, след като удар на Давид Луис с глава се отби в страничния стълб, а след това белгийският вратар успя да избие топката.

В 72-та минута всичко в битката за финала приключи, след като бранителите на домакините изпуснаха Арда Турамн, който стреля, но първият му удар бе отразен от Шварцер. При добавката обаче турският национал се разписа за 1:3 и на практика обезсмисли оставащите минути. До края на мача домакините опитаха всичко по силите си да върнат поне едно попадение, но Тибо Куртоа отрази всички по-опасни удари. В 93-ата минута Еден Азар имаше стопроцентово положение за гол, след като с индивидуална изява се озова очи в очи срещу Куртоа и стреля от непосредствена близост, но стражът на Атлетико направи поредно блестящо спасяване.

Финалът между Реал (Мадрид) и Атлетико (Мадрид) ще бъде на 24 май в Лисабон.

(в първия мач 0:0, общ  резултат 1:3)
 1:0 Фернандо Торес (36), 1:1 Адриан Лопес (44), 1:2 Диего Коста (60),1:3 Арда Туран (72)

Лондон, “Стамфорд Бридж”
Съдия: Никола Рицоли (Италия)

Челси: 23.Марк Шварцер, 2.Бранислав Иванович, 3.Ашли Коул (54 - 29.Etoó), 4.Давид Луис, 24.Гари Кейхил , 26.Джон Тери, 28.Сесар Аспиликуета, 7.Рамирес, 17.Еден Азар, 22.Вилиан (77 - 14.Шюрле), 9.Фернандо Торес (67 - 19.Демба Ба)
Резерви: Иларио, Калас, Оскар, Ван Гинкел
Треньор: Жозе Моуриньо

Атлетико (Мадрид): 13.Тибо Куртоа, 20.Хуанфран Торес, 23.Жоао Миранда, 2.Диего Годин, 3.Фелипе Луис, 5.Тиаго Мендеш, 4.Марио Суарес, 6.Коке, 10.Арда Туран (83 - 11.Родригес), 7.Адриан Лопес (66 - 8.Раул Гарсия), 19.Диего Коста (76 - 24.Хосе Соса)
Резерви: Арансубия, Алдервейрелд, Диего Рибас, Давид Вия
Треньор: Диего Симеоне