Лудогорец надделя с 1:0 срещу ЦСКА след гол в края на резервата Йерун Луму и почти си гарантира спечелването на третата поредна шампионска титла. Селекцията на Стойчо Стоев записа пълен актив от 4 победи над "армейците" в първенството този сезон и поведе убедително на върха със 74 точки, на цели 7 от ЦСКА и на 8 пред третия Литекс, който почива в този кръг.

ЦСКА успешно се противопоставяше на разградчани до 89-ата минута, когато след неразчетени действия на бранителите Райс Мболи беше наказан и домакините стигнаха до успеха. Тогава Жуниор Кайсара центрира отдясно и резервата Луму с летящ плонж прониза стража на ЦСКА. В ситуацията на десния бек отсъстваше Апостол Попов, на когото се оказваше медицинска помощ, а Неманя Милисавлевич действа неразчетено, като не покри зоната му, и носи вина за допуснатия гол.

Малко преди това Козмин Моци беше изгонен с червен картон за груб фаул срещу Милисавлевич, а ЦСКА също завърши с 10 човека. В 90-ата минута съдията Ивайло Стоянов изгони и Апостол Попов за удар в лицето на Георги Терзиев и така двата отбора завършиха в намален състав.

Лудогорец започна със схема 4-2-3-1
Вратар: Владислав Стоянов
Десен бек: Жуниор Кайсара, ляв бек - Йордан Минев, централни защитници - Козмин Моци и Александър Александров (заменен принудително от Георги Терзиев)
Вътрешни халфове: Христо Златински и Фабио Ешпиньо
Дясно крило: Михаил Александров, ляво крило - Върджил Мисиджан
На върха на атаката: Роман Безяк (заменен от Жуниор Кишада), зад него - Марселиньо

ЦСКА започна със схема 4-2-3-1
Вратар: Райс Мболи
Десен бек: Апостол Попов, ляв бек - Венцислав Василев, централни защитници - Валентин Илиев и Джаксън Менди
Вътрешни халфове: Ивайло Чочев и Стивън Сънди
Дясно крило: Тони Силва (заменен от Неманя Милисавлевич), ляво крило - Иван Стоянов
На върха на атаката - Омар Косоко (заменен от Иван Маркович), зад него - Емил Гъргоров

В началните минути на двубоя, игран пред пълни трибуни на "Лудогорец Арена", домакините упражниха натиск и играта се водше изцяло в половината на ЦСКА. Гостите осъществиха първата си по-опасна атака в 19-ата минута, когато Тони Силва стреля силно, но Владислав Стоянов спаси. След половин час игра Марсилиньо застраши Мболи, който се справи в ситуацията, а малко след това опасен шут на Йордан Минев профуча покрай целта. В 42-ата минута Марселиньо опита да вкара след грешка на "червената" отбрана, но топката прелетя над напречната греда.

В 57-ата минута избраниците на Стойчо Стоев комбинираха добре на дясното крило. Ешпиньо изведе Марселиньо, който подаде към Безяк, но след добър шпагат Валентин Илиев успя да изчисти в корнер изстрела на словенеца. В 62-ата дойде и най-чистото положение в мача до този момент. След грешка на Мболи топката се озова в Марселиньо, който стреля отблизо, но намиращият се малко пред голлинията Валентин Илиев успя да изчисти.

В 78-та Мисиджан направи сериозен пропуск, когато Апостол Попов се размина с топката, но холандецът стреля твърде неточно. Пет минути по-късно след меле в наказателното поле на гостите намиращият се на метър пред голлинията Жуниор Кишада стреля от малък ъгъл, Мболи спаси. В ответната атака резервата Милисавлевич се откъсна по дясното грило и бе грубо фаулиран от Моци, за което румънецът получи директен червен картон от съдията Ивайло Стоянов. Това принуди гостите да се оголят, което им изигра лоша шега. В 89-ата минута Лудогорец успя да открие резултата след неразчетени действия на "армейците" и най-вече на Неманя Милисавлевич. Кайсара центрира отдясно и резервата Йерун Луму с летящ плонж прониза Мболи за радост на публиката на шампионите. В тази ситуация на десния бек отсъстваше Апостол Попов, на когото се оказваше медицинска помощ, а Неманя Милисавлевич не покри оголената му зона.

Малко след попадението и ЦСКА остана с 10 човека, тъй като Апостол Попов получи директен червен картон за безумна постъпка, удряйки в лицето Георги Терзиев.

В края резервата Иван Маркович открадна топката в половината на противника, напредна към вратата на Владислав Стоянов, но стреля неточно и ЦСКА загуби и това гостуване в Разград.