Локомотив София победи Нефтохимик с 3:0 в мач от 35 кръг на "А" група. И трите попадения домакините реализираха през първото полувреме. След успеха Локомотив София вече е на 9-о място с 48 точки, измествайки Славия. Нефтохимик е 13-и с 19 точки. Маркиньос вкара дежурния си гол, този път от дузпа в 22-ата минута. Александър Бранеков удвои след удар с глава в 31-ата минута. Малко преди това защитникът за малко да си отбележи автогол след центриране от корнер на гостите. Крайното 3:0 оформи Искрен Писаров. Вратарят на Нефтохимик Костадин Георгиев сгреши и подаде топката на Писаров, който го прехвърли. На полувремето треньорът на Локомотив София Димитър Васев направи три смени, като в игра се появи роденият през 1995 година Димитър Велковски. През второто полувреме двубоят се доиграваше.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
21 - ДУЗПА за Локомотив София. Юри Иванов извършва нарушение срещу Даниел Генов
22 - topka.jpg ГООЛ за Локомотив София, голмайстор Маркиньос от дузпа. Бразилецът с поредно попадение, този път с удар по земя под плонжа на вратаря на гостите
29 - БРАНЕКОВ
за малко да си вкара автогол след центриране от корнер за Нефтохимик
31 -
topka.jpg ГООЛ за Локомотив София, голмайстор Александър Бранеков. След центриране защитникът засече с глава и реализира
33 - topka.jpg ГООЛ за Локомотив София, голмайстор Искрен Писаров. Грешка на вратаря Костадин Георгиев, който му подаде топката в краката, Писаров прехвърли вратаря