Черно море и Литекс завършиха 1:1 в мач от плейофния кръг на “А” група. Със спечелената точка “оранжевите” се утвърдиха на второто място с 65 точки, а варненци увеличиха актива си на 51 и остават шести в класирането. Две спорни ситуации имаше в наказателното поле на “моряците”, като поне при втората гостите с право претендираха за дузпа.

Головете
55 – Джордан с плътен и нисък удар извън наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл на Китанов – 0:1.
58 – Коконов центрира вляво от фаул, Котев продължи топката с глава към Бакари, който също с глава я прати отблизо в мрежата – 1:1.

Схемите и тактиката
Черно море започна с 4-2-3-1
Вратар – Георги Китанов
Десен бек – Даниел Георгиев, ляв бек – Михаил Венков, централни защитници – Кирил Котев и Стефан Станчев. Опорни халфове – Бергонси и Паланков. По десния фланг – Стенли Окоро, по левия фланг – Иван Коконов. Зад нападателя – Георги Божилов. На върха на атаката – Бакари.

Литекс започна с 4-2-3-1
Вратар – Илко Пиргов
Десен бек – Джемал Берберович, ляв бек – Васил Божиков, централни защитници – Николай Бодуров и Илия Миланов. Опорни халфове – Симеон Славчев и Александър Цветков. По десния фланг – Том, по левия фланг – Ваюши. Зад нападателя – Мирослав Манолов. На върха на атаката – Джордан.

Двата отбора започнаха предпазливо мача, като не се забелязаха някакви големи корекции в схемите им в сравнение с предходните двубои. Домакините се опитваха да пробият по фланговете, където обаче Окоро игра под всякаква критика. Нигериецът не бе оставен да диша от Васил Божиков, който спечели всичките единоборства. И логичното се случи – още преди края на полувремето Окоро бе заменен от Даниел Атанасов, който зае неговата позиция. Литекс също разчиташе на атаки по крилата, където Том обаче срещна сериозна съпротива от страна на Венков. Най-интересното преди почивката бяха двете спорни ситуации, при които гостите поискаха дузпа.
През второто полувреме играта живна. Двата отбора си размениха по един гол в рамките на три минути, а треньорът на Литекс Миодраг Йешич извади Манолов и пусна на неговото място Асприля. Колумбиецът заигра по дясното крило, а Том премина малко по-навътре – зад Джордан.
След изравняването Черно море живна и създаде няколко чисти положения, които обаче не доведоха до промяна в резултата. В последните минути пък Литекс взе инициативата и най свой ред организира няколко опасни атаки – предимно чрез напористия и бързоног Асприля, който затрудняваше защитата на домакините и по-специално Михаил Венков. В самия край обаче именно Венков успя в последния момент да изчисти топката от крака на нахлуващия опасно в наказателното поле Асприля. В крайна сметка финалният щурм на “оранжевите” не доведе до така желания от Йешич и компания гол.

Съдийството и спорните моменти
Вихрен Манев не успя да се справи с мача. През първото полувреме имаше две доста спорни ситуации в наказателното поле на Черно море. И докато при първото не може да се прецени на 100 процента дали има нарушение, то при второто, когато вратарят Китанов откровено събори Джордан, като че ли  дузпата бе очевидна. Третата по-дискусионна ситуация бе изравнителният гол на домакините. От повторенията обаче се видя, че в случая съдиите са прави.

ЧЕРНО МОРЕ:
33.  Георги Китанов jalt.jpg, 3. Даниел Георгиев, 5. Стефан Станчев, 6. Кирил Котев (к), 4. Михаил Венков jalt.jpg, 8. Еденилсон Бергонси, 10. Тодор Паланков, 17. Иван Коконов (smqna.jpg 31. Пешков), 14. Георги Божилов, 20 Стенли Окоро (smqna.jpg 36 - 30. Д. Атанасов jalt.jpg), 9. Бакари topka.jpg (smqna.jpg 7. Бекир Расим)
Резерви: 1. Дашев, 24.  Сталев, 7. Бекир Расим, 19. Костадинов, 31. Пешков, 99. А. Петров, 30. Д. Атанасов
Старши треньор: Георги Иванов

ЛИТЕКС: 12. Илко Пиргов, 5. Николай Бодуров (к), 13. Васил Божиков, 18. Илия Миланов, 33. Джамал Берберович, 6. Симеон Славчев, 21. Александър Цветков, 8. Том, 14. Армандо Ваюши, 9. Джордан topka.jpg , 11. Мирослав Манолов (smqna.jpg 56 - Асприля)
Резерви: 30. Е. Александров, 4. П. Гълъбов, 22. Пл. Николов, 23. И. Горанов, 10. Даскалов, 70. Асприля, 99. Десподов
Старши треньор: Миодраг Йешич