Нефтохимик победи с 1:0 Берое и по този начин старозагорци записаха първо поражение в плейофите на втората седмица в "А" група. Юношата на "Левски" Ерай Карадайъ вкара единствения гол на двубоя в Несебър. Младият нападател се разписа в 14-ата минута, когато Ивелин Янев проби по лявото крило и пусна към съотборника си и за таланта не беше проблем да отбележи отблизо, наказвайки Иван Караджов.

След полученото попадение избраниците на Петър Хубчев се втурнаха да атакуват. В 24-ата минута Жуниор Мапуку стреля слабо и Костадин Георгиев улови топката. След това Стефан Спировски, Георги Андонов и Владимир Зафиров можеха да се разпишат, но не бяха точни.

Гостите доминираха изцяло след почивката, но така и не успяха да изравнят, въпреки че създадоха доста положения за гол. Пропуски обаче направиха Андонов, Мапуку, Салим Керкар и резервата Виктор Шишков.

След донякъде изненадващата загуба Берое остава на 8-ото място с 52 точки, докато Нефтохимик вече има 19 точки, които му позволиха да излезе на предпоследното 13-о място, но отдавна е ясно, че "шейховете" на Златко Янков изпадат от "А" група.

НЕФТОХИМИК - БЕРОЕ 1:0
1:0 Ерай Карадаъй (14)

Двубоят по минути с БЛИЦ
14 -  topka.jpg ГОООЛ! 1:0 за Нефтохимик! Ивелин Янев пробива от ляво и пуска пас успоредно на голлинията за Ерай Карадайъ, който е оставен сам срещу Караджов в наказателното поле. Младият нападател овладява и праща топката в долния десен ъгъл.
37 - Веселин Пенев пуска дълъг пас за Георги Андонов в наказателното поле, който сваля за Жуниор Мапуку. Конгоанецът стреля технично без подоготовка, но покрай вратата.
45 - Край на първото полувреме.
----------------------------
46 - smqna.jpg Две смени за Берое. Самир Аясс заменя Стефан Спировски, а Пламен Танев влиза в игра на мястото на Георги Костадинов.
55 - Петър Хубчев извършва и последната си смяна. Виктор Шишков заменя Жуниор Мапуку.
73 - Центриране към наказателното поле, където Салим Керкар овладява. Играч на домакините играе с ръка, но съдията Георги Давидов преценя, че няма причина да отсъди дузпа.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90 - Центриране на Салим Керкар към Георги Андонов, който засича в малкото наказателно с глава, но топката минава покрай вратата.
90+2 - Удар на Виктор Шишков е уловен от вратаря на домакините Костадин Георгиев.
90+4 - Салим Керкар комбинира с Веселин Пенев по лявото крило. Последният центрира, но Виктор Шишков се разминава с топката.
90+5 - Край на мача. Нефтохимик победи Берое с 1:0.