Черно море и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в интригуващ мач от 33-ия кръг на "А" група, игран на "Тича". Шампионите поведоха в 78-ата минута с гол от дузпа на Христо Златински. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на бранителя на "моряците" Сашо Александров. Точно когато разградчани очакваха края на мача и предчувстваха, че печелят поредните си три точки в първенството, бяха попарени от Бакари. Тъмнокожият нападател наказа Владислав Стоянов във 2-ата минута на добавеното време и така Гонзо се превърна в кошмар за шампионите.

И в трите мача между двата отбора този сезон Лудогорец така и не успя да постигне победа над Черно море. На 31 август "моряците" ликуваха след 3:1 на "Тича", а през есента двубоят на "Лудогорец Арена" завърши 1:1, като отново Бакари се разписа.

След равенството днес Черно море донякъде върна интригата на върха в "А" група. Лудогорец има 70 точки и води с 6 на втория Литекс. Третият ЦСКА е с 61, а от 19:30 часа излиза на "Лаута" срещу Локомотив (Пловдив) и при успех отново ще си върне 2-ото място. Черно море е на 6-ата позиция с 50 точки.

Схемите на двата отбора:

В днешната среща играта беше равностойна, като избраниците на Стойчо Стоев трудно създаваха голови положение пред Георги Китанов, докато Владислав Стоянов пък се отчете с няколко добри намеси и отчая нападателите на варненци. Роман Безяк и Върджил Мисиджан този път бяха титуляри, след като преди дни останаха на пейката при победата с 2:0 над "Левски". Двете звезди обаче бяха засенчени на "Тича" от сърцатите защитници на "моряците", от които се открои Стефан Станчев. Юношата на "Левски" този път игра в центъра на отбраната с Кирил Котев, като в 31-ата минута се отчете с решителна намеса. Тогава Станчев се намеси самоотвержено след удар на Фабио Ешпиньо и изби топката точно пред голлинията.

Малко преди това пък Владислав Стоянов не позволи на домакините да поведат в резултата. Георги Божилов засече с глава центриране от корнер, а националният вратар демонстрира класата си и майсторски изби насочената точно под гредата топка.

В началото на втората част Черно море създаде напрежение пред вратата на Стоянов, но съвсем малко не достигна на Димо Атанасов да засече центрирана отляво топка. В 63-ата минута Христо Златински отправи топовен изстрел, но Георги Китанов показа висока класа и успя да избие в корнер. В 70-ата минута Бакари стреля към далечния ъгъл на Стоянов, но кълбото профуча на сантиметри от десния стълб.

В 77-ата минута се стигна до дузпата за Лудогорец. Топката беше центрирана към Мисиджан, който в близост до точката на дузпата засече с глава, насочвайки я към вратата на домакините, но кълбото срещна лявата ръка на Сашо Александров и главният рефер Георги Йорданов даде 11-метров наказателен удар в полза на разградчани. Златински стреля силно в долния ляв ъгъл на безпомощния Китанов и шампионите поведоха - 0:1.

След това избраниците на Стойчо Стоев намалиха оборотите, което в крайна сметка им изигра лоша шега. Гонзо пък реагира незабавно след полученото попадение и пусна в игра Бекир Расим, като извади защитника Сашо Александров. Така "моряците" доиграха мача с трима в отбрана. От друга страна пък Стоев направи силно дефанзивна смяна, като извади Марселиньо и пусна централния бранител Александър Александров.

Домакините се втурнаха да атакуват и в крайна сметка трудът им беше възнаграден. В 92-ата минута Бакари получи пас от Окоро в наказателното поле на гостите, между няколко защитници на Лудогорец, и прати топката в мрежата на Владислав Стоянов за крайното 1:1.