Калиакра спечели с 2:1 срещу Дунав (Русе) в среща от 20-ия кръг на "Б" група. Победата е първа за тима от Каварна от началото на пролетния полусезон, а също и за наставника му Никола Спасов, който го оглави преди две седмици.

Преди почивката до по-чисти голови положения достигнаха играчите от Русе, които имаха и превес в играта. В 40-ата минута те получиха право на изпълнение и на 11-метров наказателен удар за нарушение на каварненския капитан в наказателното поле. Зад бялата точка застана Любомир Иванов, но прати топката встрани от рамките на вратата.

Дунав започна по-активно и след почивката. Шест минути след подновяването на играта Йордан Димитров завърши контраатака по левия фланг и вкара в мрежата на Илиев - 0:1.

До края каварненци доминираха и успяха да стигнат до пълния обрат. В 77-ата минута след продължително разбъркване и серия от удари към целта Дарин Андонов вкара за 1:1 с глава.

В 78-ата минута Иван Петков си изработи дузпа срещу вратаря на гостите. Зад топката застана Александър Василев, но улучи гредата. Отново той пое риска да стреля изненадващо от неудобна позиция в 88-ата минута, завари неподготвен вратаря на Дунав и донесе победата на Калиакра.

Каварненци скочиха до 9-ото място с 24 точки, а Дунав е на 11-ата позиция с 22.

"Б" ГРУПА - 20 КРЪГ

12 април 2014 г. (събота), 17:00 часа
Академик (Свищов) - Монтана 1:1
1:0 Десислав Русев (41), 1:1 Венци Иванов (75)

Спартак (Варна) - "Ботев" (Враца) 0:1
0:1 Румен Рангелов (55)

"Ботев" (Гълъбово) - Банско 1:4
Голмайсторите за Банско: Калоян Стоянов (56, 67), Атанас Чипилов (59), Мартин Райнов (73)

Добруджа (Добрич) - "Раковски" 2:2
0:1 Николай Павлов (30), 1:1 Кристиян Димитров (56), 1:2 Симеон Симеонов (73-дузпа), 2:2 Сашко Лачев (90)