Локомотив (Сф) оцеля като домакин на Черноморец, стигайки до 1:1 с гол на Маркиньос в 92-ата минута на мача от 32-ия кръг на "А" група. Милен Василев даде преднина на гостите в 60-ата, но разбъркване в края на 4-минутното продължение позволи на бразилеца да спаси тима си от поражение.  Въпреки ремито борбата за оцеляване остава сериозна. Черноморец има в актива си 35 т. и е на четири зад столичното Локо. "Акулите" обаче са със среща повече и им предстои да почиват. Деветият Славия е с 40 т.

Преди почивката "железничарите" бяха по-активният отбор на терена. Черноморец рядко успяваше да стигне до Божидар Митрев, а ако това се случваше вратарят не биваше по никакъв начин застрашен. Най-интересното положение през първите 45 минути бе в 2-ата минута. Гаел намери Маркиньос очи в очи с Живкович на дузпата. Капитанът на домакините обче изненадващо шутира в аут.

След паузата играта се поизравни. И така дойде 60-ата минута, в която Черноморец откри резултата. Милен Василев пое топката на лявото крило, тръгна успоредно на наказателното поле и стреля. Стана рикошет в тялото на Бранеков, след което кълбото мина под плонжа на Митрев за 1:0. В следващите минути "акулите" създадоха още няколко добри възможности, от които не се възползваха.

Постепенно Локо (Сф) пое инициативата и на свой ред започна да внася напрежение пред вратата на гостите. Стигна се и до гол на Димитър Илиев в 74-ата, но той бе отменен заради засада на Маркиньос преди това. До края домакините натискаха, но така желателното изравнително попадение продължаваше да липсва.

В крайна във втората минута на добавеното време Маркиньос на втора греда след удар отляво и разбъркване успя да прокара кълбото зад гърба на вратаря за 1:1 и да спаси тима си от загуба. Гостите имаха претенции за нарушение срещу свой състезател, но такова Таско Тасков и колегите му не видяха.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ - ТУК!

Локомотив (Сф) - Черноморец 1:1
0:1 Милен Василев (60), 1:1 Маркиньос (90+2)

Локомотив (Сф): 1.Божидар Митрев, 6.Александър Бранеков, 16.Камен Хаджиев, 8.Румен Трифонов,  69.Елтон (78 - 9.Даниел Генов), 33.Том, 78.Якасонго Джиби (54 - 26.Иво Иванов), 94.Махамат Азрак, 92.Гаел Нлундулу (41- Петър Димитров), 8.Маркиньос, 14.Димитър Илиев
Резерви: 13.Красимир Кацарев, 24.Илиян Гаров, 9.Даниел Генов, 26.Иво Иванов, 47.Раул, 11.Антонио Цанков
Треньор: Димитър Васев

Черноморец: 1.Младен Живкович, 14.Жереми Манзоро (87 - 7.Милчо Ангелов), 8. Милен Гамаков (68 - 4.Милен Василев), 17.Ванчо Траянов, 21.Александър Дамчевски, 23.Чико, 25.Крум Стоянов, 30.Лъчезар Балтанов, 45.Славчо Шоколаров, 87.Карлос Фонсека, 70. Бранимир Костадинов (46 - 4.Милен Василев)
Резерви: 3.Мартин Димов, 4.Милен Василев, 7.Милчо Ангелов, 10.Годфред Бекуе, 11. Симеон Райков, 19. Светослав Дрянов