Байерн обърна у дома Манчестър Юнайтед с 3:1 в реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига и с общ резултат 4:2 се класира за полуфиналната фаза на турнира. Патрис Евра (57) даде аванс на гостите, но баварците стигнаха до обрата с голове на Марио Манджукич (59), Томас Мюлер (68) и Ариен Робен (76). Така баварците отново не отпаднаха след 1:1 в първия мач като гости, а "червените дяволи" пак си тръгват без успех от Мюнхен.

Баварците имаха инициативата през първата част, която като цяло бе доста скучна и без кои знае какви положения пред двете врати. Неточни удари от домакините отправиха Тимас Мюлер и Франк Рибери, а Рууни имаше шанс за гостите, но се забави и бе блокиран от Данте.

В 17-ата минута Антонио Валенсия от гостите вкара гол, който правилно бе отменен заради засада. При една от контраатаките на „червените дяволи” Данте игра с ръка в наказателното поле, но преди това беше вдигнат флаг за засада на Евра.

Второто полувреме започна по-добре за гостите, които се чувстваха по-комфортно на терена и в 57-ата минута Патрис Евра отбеляза феноменален гол с удар от границата на наказателното поле. Топката се удари в горната греда и влезе в мрежата.

Радостта на "червените дяволи" бе твърде кратка, след като в 59-ата минута Марио Манджукич засече с глава центриране и изравни за 1:1. Последва мощен натиск на баварците и в 68-ата минута те направиха пълен обрат, след като Робен центрира прострелно във вратарското поле, а Томас Мюлер засече топката за 2:1.

Интригата беше убита окончателно в 76-ата минута, когато Ариен Робен направи самостоятелен пробив и шутира от границата на наказателното поле, топката рикошира леко от крака на Неманя Видич и влезе в мрежата на Де Хеа за 3:1. До края мачът просто се доиграваше и баварците напълно заслужено се класираха за полуфиналите.

Жребият за полуфиналите на турнира е в петък от 13:00 часа българско време в централата на УЕФА в Нион (Швейцария).

(в първия мач 1:1, общ резултат 4:2)
 0:1 Патрис Евра (57), 1:1 Марио Манджукич (59), 2:1 Томас Мюлер (68), 3:1 Ариен Робен (76)