Манчестър Юнайтед и Байерн завършиха 1:1 в първи 1/4-финален мач от Шампионската лига. По този начин съперниците оставиха спора нерешен до реванша в Германия.

Сблъсъкът започна без проучване и още в 8-ата минута Ариен Робен би опасно на сантиметри покрай вратата на Де Хеа. Гостите имаха почти пълно надмощие преди почивката, създадоха няколко положения пред противниковия страж, но не успяха да реализират. Мениджърът на “червените дяволи” Дейвид Мойс беше избрал предпазлива тактика. Шотландецът изтегли тима си дълбоко прибран в собствената половина и разчиташе на дълги извеждащи подавания към бързия Уелбек. Английският национал беше най-голямата заплаха за Мануел Нойер, а в 40-ата минута пропусна да открие резултата, останал очи в очи със стража на баварците след груба грешка на Боатенг.

Противно на логиката домакините поведоха в 58-ата минута. Уейн Рууни центрира от корнер, а непокритият Неманя Видич надскочи всички в наказателното поле и простреля безпомощния Нойер – 1:0 за Юнайтед!

Гуардиола реагира светкавично и смени мудния Мюлер с Марио Манджукич. Три минути след появата си на терена хърватинът изигра ключва роля за изравнителния гол. Той свали топката с глава към Бастиан Швайнщайгер и халфът на баварците разстреля Де Хеа за 1:1.
В 90-ата минута Швайни спъна грубо откъсващия се Рууни и получи заслужен втори жълт картон. Баварците завършиха срещата с 10 души.

През годините сблъсъкът между тези два отбора се превърна в емблематичен за турнира. Най-голяма беше драмата финала през 1999 г., когато „червените дяволи“ победиха баварците на „Камп Ноу“ в Барселона след обрат, дошъл с два гола в края на мача.

До момента “червените дяволи” не са отстранявали съперника при преки елиминации – две отпадания от два опита. Юнайтед допусна шест загуби в последните си 15 домакинства във всички турнири. Баварците пък бяха в невероятна серия от 15 победи далеч от дома.

След финала през 1999 г. Манчестър Юнайтед спечели само един от шестте си мача с Байерн в Шампионската лига. “Червените дяволи” са вкарали гол във всеки от последните си 15 мача в Шампионската лига срещу германски отбори, но последният немски тим, който опази вратата си без попадение срещу „червените дяволи“ беше Байерн през 2002 г.

Байерн няма загуба (6 победи и 2 равенства) в последните си 8 мача от елиминационна фаза на Шампионската лига, но последното поражение на баварците в елиминации на турнира беше от англичани – 0:2 срещу Арсенал през март 2013 г.

Тимът на Пеп Гуардиола е отборът с най-голям процент притежание на топката в Шампионската лига през този сезон – 69,3%
Само в един от последните си 28 мача в ШЛ баварците не успяха да вкарат гол – загубата от Арсенал през миналата година. Байерн е отборът с най-много удари към противниковите врати (117) в Шампионската лига през този сезон. Франк Рибери е играчът, създал най-много голови положения през настоящата кампания в Шампионската лига – 21.

1:0 Неманя Видич (58), 1:1 Бастиан Швайнщайгер (66)