Атлетико (Мадрид) победи у дома Барселона с минималното 1:0 в реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига и с общ резултат 2:1 се класира за полуфиналите в най-престижния европейски клубен турнир за първи път от 1974 година. Победният гол за „дюшекчиите” в реванша вкара Коке (5).

Голмайсторът на домакините Диего Коста не бе в стартовия състав на Диего Симеоне, нито на пейката, а вместо него Давид Вия и Адриан Лопес водеха нападението на „дюшекчиите”. Лионел Меси и Неймар пък бяха на върха на атаката на каталунците.

Атлетико започна вихрено двубоя с преса по целия терен и още в 5-ата минута поведоха, след като Адриан Лопес първо разтресе близката греда, след което топката стигна до Давид Вия, който центрира. Адриан свали кълбото с глава към непокрития Коке, който от близка дистанция се разписа за 1:0.

В 11-ата минута „дюшекчиите” отново удариха греда след удар на Давид Вия, който бе изведе чудесно от Коке. Две минути по-късно Меси беше изпуснат и с глава насочи топката към вратата, но тя облиза близката греда. В 19-ата Вия спечели битката с Масчерано, но отново нямаше късмет и прати топката в напречната греда.

Постепенно домакините се прибраха в своята половина и каталунците взеха инициативата, но нямаха никаква идея как да стигнат до така желания гол. В 41-ата Адриан Лопес падна в наказателното поле на гостите след избутване от Масчерано, но дузпа не бе отсъдена. Малко след това и Сеск Фабрегас поиска дузпа след съприкосновение с Диего Годин, но Хауърд Уеб си замълча отново.

След почивката гостите установиха натиск и Куртоа трябваше да се намесва решително при извеждащ пас към Неймар. Каталунците владееха повече топката, но отново не създаваха голови положения. Пропуски за тях направиха Шави и Алба.

В 70-ата минута Атлетико можеше да вкара втори гол, след като капитанът Габи Фернандес беше оставен непокрит в наказателното поле, но стреля много слабо и Пинто изби с крак. Две минути по-късно Масчерано избута Вия, но дузпа отново не последва.

В 78-ата Алексис центрира, Неймар плонжира на дузпата и топката прелетя на сантиметри от гредата. До края на мача гостите опитаха всичко по силите си да стигнат до изравнителния гол, но в крайна сметка Куртоа запази вратата си суха и така „дюшекчиите” се класираха за полуфиналите.

Жребият за полуфиналите на турнира е в петък от 13:00 часа българско време в централата на УЕФА в Нион (Швейцария).

(в първия мач 1:1, общ резултат 2:1)