Берое записа поредна победа във втората седмица на "А" група, побеждавайки Пирин (Гоце Делчев) с 2:1 у дома. Заралии вкараха по едно попадение в двете полувремена на двубоя, който не предложи кой знае колко опасности пред двете врати.

Самир Аясс откри в 30-ата минута, след като бе изведен и преодоля вратаря на гостите Абди Абдиков. До края на полувремето Берое пропусна още няколко възможности пред вратата на гостите.

Минути след началото на втората част логичното се случи и домакините вкараха втори гол. Георги Костадинов засече топката от корнер, а секунди преди това Атанас Зехиров можеше да вкара, но ударът му се отби в тялото на бранител на Пирин, за да излезе в корнер.

Пирин достигна до почетен гол в последната минута, когато Костадин Башов бе изведен зад защитата на Берое и технично прехвърли Иван Караджов за 2:1

Берое вече има 52 точки и със сигурност няма да изпадне, докато Пирин (Гоце Делчев) остана в компанията на Любимец и Нефтохимик като последни три отбора.

БЕРОЕ - ПИРИН (ГД) 2:1
1:0 Самир Аясс (30), 2:0 Георги Костадинов (52), 2:1 Костадин Башов (90)

ber.jpgБЕРОЕ: 12. Иван Караджов, 18. Атанас Зехиров, 5. Борислав Стойчев, 14. Игнат Дишлиев, 28. Веселин Пенев (Георги Динков 88'), 70. Георги Костадинов, 8. Самир Аясс (Стефан Спировски  76'), 7. Георги Андонов, 21. Елиаш, 17. Салим Керкар (Виктор Шишков 84'), 30. Жуниор Мпиа Мапуку
Резерви: 22. Благой Макенджиев, 15. Георги Динков, 3. Владимир Зафиров, 92. Стефан Спировски, 19. Пламен Тенев, 88. Виктор Шишков
Старши-треньор: Петър Хубчев

2_29.jpgПИРИН: 83. Абди Абдиков, 15. Димитър Крушовски, 5. Любомир Гуцев
23. Мурад Ибраим, 2. Зафир Катунчев, 14. Любомир Витанов, 21. Васил Панайотов (Мариян Ловков 90'), 7. Костадин Башов, 30. Ели Маркеш, 77. Марио Близнаков, 18. Румен Лапантов
Резерви: 33. Костадин Янев, 4. Георги Самокишев, 8. Илия Карапетров, 9. Мартин Гераков, 22. Мариян Ловков, 24. Живко Грозданов, 16. Огнян Стефанов
Старши-треньор: Йордан Боздански

Жълти картони: Елиаш (Берое), Любомир Витанов (Пирин)