Лудогорец направи поредната крачка към третата си шампионска титла, след като успя да победи с 2:0 "Левски" в сблъсъка от 32-ия кръг на "А" група. Двубоят се игра пред около 5000 зрители на "Лудогорец Арена", като сред тях беше и Георги Иванов-Гонзо, който е пред завръщане на "Герена".

Стойчо Стоев и момчетата му вече имат 69 точки и водят с цели 8 на втория Литекс, докато "сините" пък все повече се отдалечават от евротурнирите. След загубата в Разград "Левски" остана на 5-ото място с 53 точки.

Точни във вратата на пазилия на висота тази вечер Горан Блажевич бяха Христо Златински от дузпа в 73-ата минута и Роман Безяк в 3-ата минута на добавеното време. Наказателният удар прекърши избраниците на Елин Топузаков, които до този момент се противопоставяха на класния съперник.

В 84-ата пък "сините" тотално сдадоха гарда, след като останаха и с човек по-малко заради червен картон на Аймен Белаид.

Лудогорец започна със схема 4-2-3-1
Вратар: Владислав Стоянов
Десен бек: Жуниор Кайсара, ляв бек - Йордан Минев, централни защитници - Козмин Моци и Георги Терзиев
Вътрешни халфове: Христо Златински и Фабио Ешпиньо
Дясно крило: Михаил Александров, ляво крило - Даниел Абало (сменен от Върджил Мисиджан)
На върха на атаката - Жуниор Кишада (сменен от Роман Безяк), зад него - Марселиньо (сменен от Мишел Платини)

"Левски" започна със схема: 4-2-3-1
Вратар: Горан Блажевич
Десен бек: Пламен Крумов, ляв бек - Рикардо Нунеш, централни защитници - Аймен Белаид и Павел Чмовш
Опорни халфове: Даниел Димов и Станислав Ангелов (сменен от Борислав Цонев)
Дясно крило: Стивън Петков (сменен от Владислав Мисяк, който мина по лявото крило, а Рамос по дясното), ляво крило – Кристовао Рамос
На върха на атаката
- Валери Божинов (сменен от Димитър Макриев), зад него - Владимир Гаджев

За гостуването в Разград треньорът на "Левски" Елин Топузаков изненада всички и най-много колегата си от Лудогорец Стойчо Стоев, като реши да включи юношата Стивън Петков (на долната снимка) сред титулярите. Младокът започна по дясното крило. За 18-годишния Петков това беше първи официален мач като титуляр за първия тим на любимия му клуб. Юношата беше заменен от Владислав Мисяк в началото на второто полувреме.

Капитанът Станислав Ангелов също беше на терена и си партнира с Даниел Димов в центъра. Владимир Гаджев пък игра зад Валери Божинов, но още преди почивката получи жълт картон за нарушение срещу Златински, като това е негов девети от началото на шампионата. Това автоматично вади Гаджев от сметките на Топузаков за предстоящите два тежки мача - с Литекс и ЦСКА. Наказан, може би за 1 мач, пък ще бъде Аймен Белаид заради червения си картон в края на днешния мач.

Голмайсторът на шампионите Роман Безяк пък бе на пейката в днешната среща. Извън титулярния състав на Стойчо Стоев остана и друг от основните играчи на Лудогорец - Върджил Мисиджан. Вместо тях шанс за изява от първата минута получиха Даниел Абало и Жуниор Кишида. И двамата бяха много активни, като испанецът дори можеше да открие резултата. В 58-ата минута Абало беше изведен зад защитата на "Левски" и се озова сам срещу Блажевич, опита да прокара топката между краката на вратаря, който обаче успя да я улови.

Друг интересен момент в двубоя беше в 18-ата минута. Тогава Павел Чмовш за втори път игра с ръка, след като малко по-рано беше получил жълт картон. Домакините претендираха за изгонването на чешкия защитник на "Левски", но съдията Николай Йорданов не му показа втори жълт.

Иначе най-опасното положение през първото полувреме беше в 40-ата минута, когато силен изстрел на Гаджев бе отразен от Владислав Стоянов, топката попадна в Кристовао Рамос, който стреля право във вратаря.

"Сините" започнаха по-активно втората част. В 50-ата минута Гаджев пусна отлично извеждащо подаване на Гаджев към Божинов, който се озоваваше сам срещу Владо Стоянов, но Терзиев се намеси решително, направи чист шпагат и изби топката в тъч. Само секунди след това изстрел от воле на Гаджев беше спасен акробатично от националния страж.

В 72-ата минута дойде дузпата за Лудогорец, която прекърши гостите от София. Съдията Николай Йорданов посочи бялата точка, след като топката срещна ръката на Рикардо Нунеш. Тя беше центрирана в наказателното поле на "Левски", Михаил Александров я засече с глава, но кълбото се отби в ръката на пазещия го португалец, което се оказа достатъчно на рефера да отсъди наказателния удар, въпреки оспорването на "сините". Златински прониза Блажевич за 1:0, а до края шампионите стигнаха и до втори гол. В 93-ата минута появилият се на смяна Безяк беше изведен на стрелкова позиция фронтално срещу вратата на "Левски" и с левия крак прати топката в долния ляв ъгъл на безпомощния Блажевич - 2:0.

По този начин разградчани успяха да отмъстят на "сините" за загубата с 0:1 у дома на 7 декември, когато Ларсен Туре донесе трите точки на "Левски".